تبلیغات
بیّنه - سیاسی - فتنه
 
بیّنه - سیاسی
دلیلی روشن در فضایی فتنه آلود
چهارشنبه 12 مهر 1391 :: نویسنده : حسن کلانتری
اینهمه هجمه و تلاش برای سیاهنمایی وضعیت اقتصادی ، مقاومت در برابر طرحهای انقلابی دولت ، هماهنگی  مخالفین داخلی دولت با بیگانگان ، زمان بندی و برنامه ریزی برای برخی پرونده های قضایی و تلاش برای تخفیف در جرمهای مخالفین و تشدید اتهامات موافقین دولت  و بالاخره جنگ رسانه ای شبکه های بیگانه بر علیه ملت و دولت . 
نشان از سر بر آوردن فتنه گذشته با رویکرد جدید میدهد . اینها نشان میدهد که  دولت به گونه ای عمل نموده که موجب عصبانیت بیشتر بد خواهان شده است ، سنگر سازندگی و ولایت پذیری دولت  محکم تر شده است که بر طبل اختلاف میان دولت و رهبری می کوبند . و نهایت امر اینکه جبهه باطل پس از گذشت چند سال و با مرور زمان انسجام بیشتری می گیرد و هماهنگی میان طرفداران باطل بیشتر می گردد. 
ولی یک چیز روشن است و انهم اینکه وعده خداوند بر پیروزی جبهه حق قرار گرفته است و این را مردم در این برهه از زمان نشان خواهند داد . بخصوص در انتخابات پیش رو که مورد هدف بدخواهان قرار گرفته است . و تمام سرمایه ها و نیرو های خود را بسیج نموده اند تا دولتی متفاوت از این دولت با رویکردهای سازشکارانه بر مسند امور این کشور بنشیند .
آری بلوا و آشوب در بازار ها و بی سر و سامانی در گلو گاههای اقتصادی اخیر تنها یک حرف با مردم دارد و طرف صحبت هم فقط مردمند . آنها خوب می دانند که در انتخابات ایران به هیچ وسیله ممکن نمیتوانند تاثیر گذار باشند و هیچ موقع خدشه و تقلب یا کودتا در این کشور امکان ندارد (تجربیات سالها دشمنی و عناد این موضوع را برای آنها روشن کرده است) بنابر این تمام سرمایه گذاریها بر روی صاحبان رای است .  اینکه ادعا ی اختلاف دولت و رهبری مطرح می گردد ،درست است که  طرح آن از طرف بیگانگان صورت می گیرد ولی تغذیه آن از داخل است . این موضوع را بیگانگان و نا آگاهان داخل اعم از فتنه گران و ساکتین  میدانند که طرفداران ولایت همان طرفداران دولت هستند که اکثریت را دارند بنا بر این بهترین گزینه برای ساقط کردن مسیر دولت از ادامه آن و عقیم کردن سازندگی و پیشرفت ، اختلاف است . اختلاف میان ستون اصلی کشور با دیگر نیرو ها . 
بنابر این با این اوصاف میتوان تحلیلهای روشنی از برخی کارها و حرکات افراد تریبون دار و موثر و برخی خبرگزاری های داخلی و خارجی داشت . هنگامی که رئیس جمهور ندای سلام بر بهار را با تاکید در بهتری تریبونهای جهانی فریاد می کند . دشمنان خوب میدانند که ایشان با اتصال به کدام فلسفه و تحت شرایط پیچ بزرگ تاریخی چه امیدی را ادر مستضعفین و حق خواهان میدمد و چه نیرویی قرار است با جبهه باطل به مقابله برخیزد . بنا براین  باید درک نمود که چرا تمام جهان صهیونیسم و استکبار توان خود را برای تخریب ایشان قرار داده اند . 

سند این فتنه جدید در زیر با استناد به رادیو هاو خبرگزاریهای بیگانه در زیر می آید :
فتنه جدید

بولتن نیوز: آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل، گفته است، تحریم های بین المللی علیه ایران می تواند  به ناآرامی های مردمی مانند شورش سال گذشته در مصر که سرنگونی حسنی مبارک را درپی داشت،  منجر شود. 

به گزارش رادیو فردا به نقل از خبرگزاری فرانسه، آویگدور لیبرمن در مصاحبه با روز نامه « هاآرتص» که روز یکشنبه ۹ مهرماه منتشر شده گفته است:«تظاهرات مخالفان در ایران که در ماه ژوئن سال ۲۰۰۹ (اعتراضات به انتخابات ریاست جمهوری در ایران) روی داد، باردیگر روی خواهد داد، حتی با قدرت بیشتر.»این گفته وزیر خارجه اسرائیل نشان می دهد که آنها برخلاف ادعای قبلی خود، اکنون افزایش فشار علیه ملت ایران راهدف گرفته اند.

آمریکا و اسرائیل و کشورهای غربی شامل 5+1 و سایر متحدان آمریکا، ادعا میکردند که هدف تحریم ها دولت ایران است نه مردم ایران، و امیدوار بودند که ایران را از طریق این فشارها، پای میز مذاکره بکشانندومجبور به توقف غنی سازی و.... کنند. 

اما اخیرا با مشاهده نوسانات نرخ ارز و شاخص های اقتصادی،  امیدوار هستند که با تحریم ها  و فشارهای اقتصادی سنگین، خون مردم به جوش بیاید و دوباره به خیابان ها بیایند و حوادثی مانند حوادث بعد از انتخابات سال 88 را در ایران شاهد باشند. 

این همان نکته ای است که مقام معظم رهبری، در دیدار ماه مبارک رمضان با کارگزاران نظام فرمودند که هدف دشمن تغییر محاسبات ملت ایران است، یعنی مردم احساس کنند که راه حل مشکلاتشان در سازش است و بعد نظام را برای سازش تحت فشار قرار بدهند.مردم و مسوولان باید هشیار باشند...

براین اساس، دشمن به شدت به دنبال تکرار ناآرامی های سال 88 و البته این بار با زمینه های اجتماعی و اقتصادی و نه لزوما سیاسی است

آنها تصور می کنند که چون حوادث بعد از انتخابات سال 88 در چارچوب مسائل سیاسی واعتراض به نتایج انتخابات بود وجنبش سبز و رهبران آن در چارچوب قانون اساسی به دنبال تغییر واعتراض بودند، و شعار اجرای بی تنازل قانون اساسی را می دادند و در چارچوب نظام به دنبال اصلاحات و تغییر بودند، در نتیجه این اعتراضات نتیجه نداشت وبه دگرگونی سیاسی منجر نشد. اما حالا که فشارهای اجتماعی و اقتصادی در حال فزونی است پس فرصتی است که ملت را تحت فشار قرار دهیم و اعتراضات جدیدی را در سال 92 و بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 شاهد باشیم.

اما همان طور که مقام معظم رهبری هشدار داده اند باید با هشیاری نسبت به تحرکات دشمن، واکنش نشان دهیم و به مردم آگاهی داده شود که دشمن به دنبال منافع خود و ایجاد آشوب و نابسامانی است و دلش به حالت ملت ایران نسوخته بلکه در هر حرکتی، دشمنی خود با ملت ایران را ثابت کرده اند و حتی در مسائل حقوق بشری نیز بدون توجه به وضعیت فقر و حقوق بشر در کشورهای غربی، به دنبال استفاده از سوژه هایی در ایران هستند تا از این طریق خود را حامی ملت ایران معرفی کنند اما همین تحریم ها نشان می دهد که آنهابه دنبال کاهش قدرت خرید، فشاراقتصادی و اجتماعی بر ملت ایران هستند تا به آرزوی خود برسند و در منطقه حضور خود را تقویت کنند و حضور ملت ایران و جمهوری اسلامی را تضعیف نمایند.

لیبرمن در سخنان خود لو داده که غرب و آمریکا و اسرائیل در واقع به دنبال فشار اقتصادی برملت ایران هستند تا به دنبال آن، جرقه یک اعتراض مانند اتفاقات تونس و مصر، و بعد فراگیر شدن آن را دنبال کنند. 

رسانه ها و ملت ایران باید نسبت به این موضوع هشیار باشند و توجه کنند که ابعاد بسیاری در این نوع ماجراجویی و افزایش فشارها وجود دارد و موضوع تنها به فشار اقتصادی و اعتراضات سیاسی محدود نمی شود. بلکه اگر خدای ناکرده دشمن موفق شود که نقشه خود را به پیش ببرد، عملا یکپارچگی ایران،  نابسامانی های اجتماعی و اقتصادی، تهدید منابع و منافع ملت ایران را هدف خواهد گرفت و تنش داخلی، نابسامانی  وتجزیه و گرفتاری های متعدد را دنبال خواهد کرد تا ایران را تضعیف کند تا قدرت موجود را تنزل دهد تا منتقد اسرائیل و غرب نباشد 

علاوه بر هوشیار کردن افکار عمومی، باید به دولت نیز هشدار داده شود که مشکلات موجود را کاهش دهد و سیاست های اقتصاد مقاومتی، کاهش تنش بین نیروهای سیاسی، وحدت احزاب و گروه ها و اقلیت های موجود را با قدرت و دقت و سرعت بالاتری اجرا کند تا فشارهای اقتصادی و اجتماعی را کاهش دهد و ملت ایران در برابر فشارها و خواسته های دشمن مقاومت بیشتری داشته باشد. 


 لیبرمن امیداور است که در تابستان سال آینده است یعنی بعد از انتخابات و دقیقا مانند همان سناریوی استفاده از بستر ملتهب انتخابات که در سال 88 اجرا شد و نتیجه ای نداشت، برای ایجاد التهاب فراگیر اجتماعی، شرایط را فراهم کنند و در چند ماه آینده، فشارهای اقتصادی را به اوج برسانند و از این طریق فشار بردولت، نظام وملت ایران را افزایش دهند تا منجر به آشوب های اجتماعی شوند. 

    
آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل، گفته است، تحریم های بین المللی علیه ایران می تواند  به ناآرامی های مردمی مانند شورش سال گذشته در مصر که سرنگونی حسنی مبارک را درپی داشت،  منجر شود.

به گزارش رادیو فردا به نقل از خبرگزاری فرانسه، آویگدور لیبرمن در مصاحبه با روز نامه « هاآرتص» که روز یکشنبه ۹ مهرماه منتشر شده گفته است:«تظاهرات مخالفان در ایران که در ماه ژوئن سال ۲۰۰۹ (اعتراضات به انتخابات ریاست جمهوری در ایران) روی داد، باردیگر روی خواهد داد، حتی با قدرت بیشتر.»

وزیر امور خارجه اسرائیل به این روزنامه گفته است: تاثیر تحریم ها علیه ایران به درجه ای رسیده  که تا تابستان سال آینده احتمال بروز نا آرامی های مردمی در این کشور می رود.  

آویگدور لیبرمن در ادامه با اشاره به تظاهرات مردمی در میدان «التحریر» قاهره که در نهایت سرنگونی حسنی مبارک، رییس جمهوری این کشور را در پی داشت، گفت:«به نظرم، ما شاهد انقلابی مانند انقلاب درمیدان التحریر به سبک ایرانی خواهیم بود.»

وزیر امور خارجه اسرائیل در ادامه اضافه کرده است:«نسل جوان از به گروگان گرفته شدن و به خطر افتادن آینده خود به تنگ آمده است.وضعیت در ایران یک  فاجعه اقتصادی است و این احساس مردم در خیابان ها است.درست توی همین هفته بود یکبار دیگر شاهد کاهش ارزش ریال بودیم...کمبود کالاهای اساسی وجود دارد،  جرم و جنایت افزایش یافته است، و مردم در حال تلاش برای فرار از کشورند و پول خود را به خارج از کشور ارسال می کنند.»

هاآرتص نوشته است که این مصاحبه روز شنبه در نیویورک در جریان سفر اویگدور لیبرمن به همراه نخست وزیر این کشور به آمریکا برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل انجام شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 27 شهریور 1396 12:54 ق.ظ
A person essentially assist to make critically articles I'd
state. This is the first time I frequented your web page and
so far? I surprised with the analysis you made to create this actual put up extraordinary.
Wonderful task!
چهارشنبه 18 مرداد 1396 08:35 ق.ظ
What's Taking place i'm new to this, I stumbled upon this I've found It positively
useful and it has helped me out loads. I'm hoping to contribute & assist different customers like
its aided me. Great job.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :