تبلیغات
بیّنه - سیاسی - اولین ضربه به شعار دولت یازدهم :
 
بیّنه - سیاسی
دلیلی روشن در فضایی فتنه آلود
دوشنبه 14 مرداد 1392 :: نویسنده : حسن کلانتری

با وجود اینکه دکتر روحانی با شعار اعتدال بر سر کار آمد ، ولی نحوه انتخاب ومعرفی اعضای کابینه او هیچ سنخیتی با اعتدال ندارد. به طوری که کابینه او معروف به کابینه ژنرالها شده است . جالب اینجاست که این ضربه از طرف خود شخص رئیس جمهور یا احتمالا حامیان پشت پرده او (دومرد مهربانی!) بر دولت وارد می شود .

مطلب از پاتوق بچه حز ب اللهی ها :

حال بخوانید متن زیر را که شرح حال علی ربیعی وزیر پیشنهادی وزارت کار است :

چه کسی موسوی را در نشست خبری متهم کردن نظام به تقلب همراهی کرد؟ / ربیعی با وجود این سوابق افراطی باید به مجلس معرفی شود؟

در حالی که انتظار می رود رئیس جمهور منتخب برای انتخاب اعضای کابینه خود حداقل معیار نقش نداشتن در فتنه 88 را در نظر بگیرد با این حال برخی از وزرای پیشنهادی همین ویژگی حداقلی را نیز دارا نمی باشند.


علی ربیعی نامزد اعلام شده برای تصدی وزارت کار و رفاه و امور اجتماعی از جمله اعضای کابینه پیشنهادی به شمار می رود که علاوه بر نقش داشتن در فتنه سال 88 ، سابقه سئوال برانگیزی نیز در حوزه امنیتی دارد.


  از مشخصات فردی علی ربیعی همانند مسئولیت های اجرایی او اطلاعات کاملی در دست نیست؛ تنها از میان خاطرات دری نجف آبادی مشخص می گردد ربیعی با نام مستعار عباد معاون پارلمانی وزارت اطلاعات و پیش از آن مدیركل اطلاعات آذربایجان غربی نیز بوده است.

فلاحیان نیز در مصاحبه ای با روزنامه جام جم از تدریس او در دانشگاه امام باقر (علیه السلام) که زیر نظر وزارت اطلاعات است به عنوان استاد عملیات روانی یاد می کند. فلاحیان در مصاحبه ای نیز از چگونگی خروج وی از وزارت و رفتن به شورای امنیت ملی اینگونه می گوید:" علی ربیعی از بچه های خانه کارگر و از بچه های چپ بود... یک مقطعی شد مدیرمسئول روزنامه کاروکارگر. در عین حال در وزارت اطلاعات هم بود. ما بهش گفتیم دیگر نمی شود که در اطلاعات بمانی. چون رفتی در یک گروه سیاسی. یا آن را انتخاب کن و یا وزارت را. او هم خیلی با من بد شد... علی ایحال وقتی کنارش گذاشتیم آقای حسن روحانی او را برد به دبیرخانه شورای امنیت ... بعد از انتخابات آقای خاتمی می خواست او را وزیر کار بگذارد و خیلی روی این مساله اصرار داشت... و در هر حال ربیعی وزیر کار نشد... یکهو گفتند بشود دبیر شورای امنیت... بالاخره با لابی بازیهای پشت پرده قرار شد که حالا رسما دبیر همین آقای روحانی باشد ولی مسئول اجرایی شورای امنیت عباد شود. البته این پست عباد بسیار کلیدی است در امنیت کشور..."

ارتباط دوستانه خاتمی و عباد تا آنجا بود که دری نجف آبادی در خاطرات خود درباره اولین اقداماتش پس وزارت اطلاعات می گوید :" . درحدود نه صفحه استراتژی خود را نوشتم پس از آن كپی گرفتم و یك نسخه برای آقای عباد و نسخه دیگر برای آقای معیری از بچه‌های وزارت فرستادم. هدفم از فرستادن كپی نوشته‌هایم برای آنها، دریافت تجربه‌ها و پیشنهاداتشان بود و یا این كه اگر نكته‌ای مورد نیاز بود از آنها دریافت نمایم. ضمن این كه ، آقای عباد از نزدیكان آقای خاتمی بود."

و یا خود ربیعی در یکی از مصاحبه هایش تاکید می کند:" بنده به عنوان نزدیكترین شخص به رئیس جمهوری هیچگاه نه كسی را معرفی كردم نه ..." از این میان می توان به نقش کلیدی وی در میان اصلاح طلبان پی برد.

« استقبال معترضان از ربیعی در کوی دانشگاه »

ربیعی در پروژه 18 تیر چندین نقش ایفا نمود

وقتی در پی شكایت وزارت اطلاعات، روزنامه "سلام" تعطیل شد از سوی خاتمی به همراه ابطحی به وزارت اطلاعات فشار آورد تا شکایتش را از سلام پس بگیرد. كه بعد آن از طرف وزارت اطلاعات اطلاعیه‌ای به این مضمون صادر [شد] كه "به‌منظور جلوگیری از هرگونه تشنج در جامعه شكایت خود را پس می‌گیریم" .

در همان روز (هفدهم تیر) از طریق رسانه‌های گروهی اعلام گردید و از سوی دیگر بنابر خاطرات تاجزاده، ربیعی به همراه دكترمعین (وزیر علوم) و رضاخاتمی(دبیرکل جبهه مشارکت و برادر رییس جمهور) شب در میان معترضان مانده و مورد استقبال گرم و صمیمی آنها قرار می گیرد .

علی ربیعی که مشاور اجتماعی خاتمی و مسئول اجرایی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بود پس از آن عضو موثر كمیته تحقیق شورای امنیت در خصوص 18 تیر گشت و توانست در کنار تاج‌زاده ، ظریفیان و بلندیان دیگر اعضای دولت خاتمی در این کمیته فضای سنگینی علیه نیروی انتظامی به وجود آورد.

علی ربیعی و ماجرای قتلهای زنجیره ای

در ماجرای قتلهای زنجیره ای نیز گهگاه نام ربیعی به میان آمد. پرونده قتل های زنجیره ای زیر نظر کمیته تحقیق سه نفره رییس جمهور علی یونسی(رئیس وقت سازمان قضایی نیروهای مسلح)، عباد(علی ربیعی) و سرمدی و به مشاورت سعید حجاریان و خسرو تهرانی آغاز به کار نمود و از همان ابتدا نقش گسترده عباد در آن به چشم می آمد. گروه اول بازجویی زیر نظر سازمان قضایی نیروهای مسلح آغاز به کار کرد که به واسطه گزارشهای عباد در مرداد 1378 گروه اول بازجویی منحل و با تشکیل گروه دوم (موسوم به گروه بازخوانی) موافقت گردید ؛ ربیعی نتایج كار گروه بازخوانی را چنین برمی شمارد: «اول اینكه دربازجویی ها، روشهای درستی به كار گرفته نشده بود، دوم اینكه انحراف در بازجویی وجود داشت، به این معنی كه این پرونده از مسیر كشف قتل ها دور شده بود، سوم اینكه مواردی مانند بمب گذاری درمشهد و سه مورد دیگر مانند ترور و قتل شخصیتی دیگر، نمی توانست كار این گروه باشد» بدین ترتیب مسیر پرونده به طور کامل تغییر کرد و در نتیجه سوی اتهامات به سمت فلاحیان رفت؛ فردی که موجب اخراج عباد از وزارت اطلاعات گشته بود.

روح الله حسینیان نیز که اکنون نماینده مردم تهران در مجلس می‌باشد در مصاحبه‌ای با هفته نامه "یا لثارات" در 4 آبان 1379 می‌گوید: «اوایل تشکیل وزارت اطلاعات چندین سال نماینده دادستان در وزارت اطلاعات بودم و از تمام عملکرد‌های ایشان با خبر هستم. در حقیقت من و آقای محسنی اژه‌ای به خاطر عملکرد‌های خشونت‌آمیز آقای ربیعی، سعید حجاریان و امثال اینها نتوانستیم آنجا بمانیم »

ربیعی و ابهام در ماجرای ترور حجاریان

نام عباد بار دیگر نیز در ترور حجاریان به مطبوعات کشیده شد. وی پیش از چاپ کتاب افشاگرانه بازی ترور و مبهم ماندن پیگیری رسانه ها در چگونگی ارتباط ترور کنندگان با اصلاح طلبان یکی از اصلی ترین چهره های غوغاسالار در این عرصه بود.

نخستین واکنش جدی به ترور حجاریان از سوی شورای امنیت کشور صورت گرفت. علی ربیعی، بلافاصله در بیمارستان محل بستری شدن سعید حجاریان حضور یافت و ضمن اعلام تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت کشور، از تشکیل کمیته ای به ریاست سیدعبدالواحدموسوی لاری وزیر کشور و با حضور نماینده وزارت اطلاعات خبر داد. ربیعی که مشاور رئیس جمهور نیز بود در یک اظهار نظر رسمی اعلام کرد: "کسانی که حجاریان را برای ترور انتخاب کرده اند، می دانستند که با این اقدام، کشور را به بحران می‌کشانند."

هرچند بعد از افشای نوار مکالمه ترورکنندگان با یکی از اعضای شورای شهر اول و درز برخی اطلاعات درباره اهداف این ترور به رسانه ها هیچ گاه مشخص نگشت چه کسانی سعید حجاریان را انتخاب کرده بودند.

کنار گذاشته شدن ربیعی پس از انتخابات 84

علی ربیعی به عنوان مدیر مسؤول روزنامه كار و كارگر در سال 79 به اتهام نشر اكاذیب، افتراء و تهمت به قصد تشویش اذهان عمومی به دادگاه فراخوانده شد اما در سالهای بعد به جهت اینكه اتهاماتش مشمول مرور زمان شده است، برایش قرار موقوفی تقعیب صادر شد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 24 مرداد 1397 04:07 ب.ظ
Solosmos mejores cerrajeros de elche y alrededores.
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 12:47 ق.ظ
запорожье купить фитнес резинки
эспандер ленточный
olx спортивная резинка
фитнес резингики
будпорт резинки для фитнеса
چهارشنبه 16 اسفند 1396 12:42 ق.ظ
تحویل بزرگ استدلال های بزرگ تلاش شگفت انگیز را ادامه دهید
چهارشنبه 9 اسفند 1396 04:37 ق.ظ
بخش جذاب از محتوا. من فقط بر روی وبلاگ شما و در سرمایه ی سرانجام به آن گفتم
من در واقع از پست وبلاگ شما لذت بردم.
به هر حال من به خاطر تقویت شما مشترک خواهم شد و حتی با تحقق این امر شما به طور مداوم به سرعت دسترسی خواهید داشت.
دوشنبه 24 مهر 1396 05:23 ب.ظ
Peculiar article, totally what I needed.
پنجشنبه 16 شهریور 1396 04:11 ق.ظ
Awesome issues here. I'm very glad to see your article.
Thank you a lot and I'm having a look ahead to contact you.
Will you kindly drop me a mail?
پنجشنبه 26 مرداد 1396 09:46 ب.ظ
I constantly emailed this website post page to all my associates, for the reason that if like to read it then my contacts will too.
دوشنبه 16 مرداد 1396 06:34 ب.ظ
I blog frequently and I seriously thank you for your
content. This article has truly peaked my interest.
I am going to bookmark your site and keep checking for new
details about once a week. I opted in for your RSS feed as
well.
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:06 ب.ظ
I love your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did you hire someone to do it for you?
Plz respond as I'm looking to create my own blog and would
like to know where u got this from. thanks
سه شنبه 10 مرداد 1396 05:26 ب.ظ
I'm amazed, I must say. Rarely do I encounter a blog that's equally educative and interesting, and without
a doubt, you have hit the nail on the head. The problem is an issue that not enough men and
women are speaking intelligently about. Now i'm
very happy I found this during my search for something relating to this.
سه شنبه 10 مرداد 1396 07:40 ق.ظ
When some one searches for his required thing,
so he/she wishes to be available that in detail, so that thing is maintained over here.
یکشنبه 1 مرداد 1396 12:34 ب.ظ
big up to Paul En mi lady Rowland
جمعه 30 تیر 1396 05:40 ق.ظ
I know this if off topic but I'm looking into starting my own blog and was wondering
what all is required to get setup? I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?

I'm not very web smart so I'm not 100% positive. Any suggestions or advice would be greatly appreciated.
Thanks
پنجشنبه 29 تیر 1396 04:21 ق.ظ
Wow, this piece of writing is good, my younger sister is analyzing such things, so I am going to convey her.
پنجشنبه 29 تیر 1396 01:57 ق.ظ
You can definitely see your skills within the article you write.

The sector hopes for even more passionate writers
such as you who aren't afraid to mention how they believe.
At all times follow your heart.
پنجشنبه 29 تیر 1396 12:07 ق.ظ
A motivating discussion is definitely worth comment. I do
believe that you should write more about this topic, it may not be a taboo subject but generally
people don't speak about these topics. To the next! Kind
regards!!
چهارشنبه 28 تیر 1396 09:42 ب.ظ
Hello there! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form?

I'm using the same blog platform as yours and I'm having difficulty finding one?

Thanks a lot!
چهارشنبه 28 تیر 1396 09:05 ق.ظ
Hi there! This blog post couldn't be written much better!
Looking through this post reminds me of my previous roommate!
He always kept preaching about this. I will send this article to him.
Fairly certain he'll have a very good read.
Thank you for sharing!
چهارشنبه 28 تیر 1396 05:37 ق.ظ
Just wish to say your article is as amazing.
The clearness in your post is just excellent and i could assume
you're an expert on this subject. Fine with your permission allow me to grab your RSS feed to keep up
to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the gratifying work.
شنبه 24 تیر 1396 10:59 ق.ظ
Wow, awesome weblog structure! How lengthy have you
ever been blogging for? you made running a blog glance easy.
The full glance of your web site is excellent, as neatly as
the content material!
جمعه 9 تیر 1396 08:58 ق.ظ
Loving the info on this website, you have done great job on the content.
یکشنبه 21 خرداد 1396 07:45 ق.ظ
whoah this blog is fantastic i really like studying
your posts. Keep up the good work! You understand, a lot of
persons are hunting around for this info, you could help
them greatly.
یکشنبه 21 خرداد 1396 03:50 ق.ظ
Howdy! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any
tips?
یکشنبه 7 خرداد 1396 08:38 ق.ظ
I have read a few good stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting.
I surprise how a lot attempt you place to make this sort of fantastic informative site.
یکشنبه 7 خرداد 1396 03:37 ق.ظ
Normally I don't read article on blogs, however I would like to say that this write-up very forced me to take a look at and do it!
Your writing style has been amazed me. Thanks, very nice post.
شنبه 6 خرداد 1396 01:29 ب.ظ
I want to to thank you for this wonderful read!! I definitely enjoyed every bit of it.
I have got you bookmarked to look at new stuff you post…
شنبه 6 خرداد 1396 07:51 ق.ظ
These are genuinely enormous ideas in regarding blogging.
You have touched some nice factors here. Any way keep up
wrinting.
جمعه 5 خرداد 1396 07:49 ق.ظ
Magnificent goods from you, man. I've understand your stuff previous to and you're just too great.
I actually like what you've acquired here, certainly like what you are
stating and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still take
care of to keep it wise. I can't wait to read
much more from you. This is really a terrific web site.
پنجشنبه 4 خرداد 1396 10:07 ب.ظ
I do believe all of the ideas you've introduced for your post.
They're really convincing and can definitely work.
Still, the posts are too short for starters. Could you
please extend them a bit from subsequent time? Thank you for
the post.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :