تبلیغات
بیّنه - سیاسی - اولین ضربه به شعار دولت یازدهم :
 
بیّنه - سیاسی
دلیلی روشن در فضایی فتنه آلود
دوشنبه 14 مرداد 1392 :: نویسنده : حسن کلانتری

با وجود اینکه دکتر روحانی با شعار اعتدال بر سر کار آمد ، ولی نحوه انتخاب ومعرفی اعضای کابینه او هیچ سنخیتی با اعتدال ندارد. به طوری که کابینه او معروف به کابینه ژنرالها شده است . جالب اینجاست که این ضربه از طرف خود شخص رئیس جمهور یا احتمالا حامیان پشت پرده او (دومرد مهربانی!) بر دولت وارد می شود .

مطلب از پاتوق بچه حز ب اللهی ها :

حال بخوانید متن زیر را که شرح حال علی ربیعی وزیر پیشنهادی وزارت کار است :

چه کسی موسوی را در نشست خبری متهم کردن نظام به تقلب همراهی کرد؟ / ربیعی با وجود این سوابق افراطی باید به مجلس معرفی شود؟

در حالی که انتظار می رود رئیس جمهور منتخب برای انتخاب اعضای کابینه خود حداقل معیار نقش نداشتن در فتنه 88 را در نظر بگیرد با این حال برخی از وزرای پیشنهادی همین ویژگی حداقلی را نیز دارا نمی باشند.


علی ربیعی نامزد اعلام شده برای تصدی وزارت کار و رفاه و امور اجتماعی از جمله اعضای کابینه پیشنهادی به شمار می رود که علاوه بر نقش داشتن در فتنه سال 88 ، سابقه سئوال برانگیزی نیز در حوزه امنیتی دارد.


  از مشخصات فردی علی ربیعی همانند مسئولیت های اجرایی او اطلاعات کاملی در دست نیست؛ تنها از میان خاطرات دری نجف آبادی مشخص می گردد ربیعی با نام مستعار عباد معاون پارلمانی وزارت اطلاعات و پیش از آن مدیركل اطلاعات آذربایجان غربی نیز بوده است.

فلاحیان نیز در مصاحبه ای با روزنامه جام جم از تدریس او در دانشگاه امام باقر (علیه السلام) که زیر نظر وزارت اطلاعات است به عنوان استاد عملیات روانی یاد می کند. فلاحیان در مصاحبه ای نیز از چگونگی خروج وی از وزارت و رفتن به شورای امنیت ملی اینگونه می گوید:" علی ربیعی از بچه های خانه کارگر و از بچه های چپ بود... یک مقطعی شد مدیرمسئول روزنامه کاروکارگر. در عین حال در وزارت اطلاعات هم بود. ما بهش گفتیم دیگر نمی شود که در اطلاعات بمانی. چون رفتی در یک گروه سیاسی. یا آن را انتخاب کن و یا وزارت را. او هم خیلی با من بد شد... علی ایحال وقتی کنارش گذاشتیم آقای حسن روحانی او را برد به دبیرخانه شورای امنیت ... بعد از انتخابات آقای خاتمی می خواست او را وزیر کار بگذارد و خیلی روی این مساله اصرار داشت... و در هر حال ربیعی وزیر کار نشد... یکهو گفتند بشود دبیر شورای امنیت... بالاخره با لابی بازیهای پشت پرده قرار شد که حالا رسما دبیر همین آقای روحانی باشد ولی مسئول اجرایی شورای امنیت عباد شود. البته این پست عباد بسیار کلیدی است در امنیت کشور..."

ارتباط دوستانه خاتمی و عباد تا آنجا بود که دری نجف آبادی در خاطرات خود درباره اولین اقداماتش پس وزارت اطلاعات می گوید :" . درحدود نه صفحه استراتژی خود را نوشتم پس از آن كپی گرفتم و یك نسخه برای آقای عباد و نسخه دیگر برای آقای معیری از بچه‌های وزارت فرستادم. هدفم از فرستادن كپی نوشته‌هایم برای آنها، دریافت تجربه‌ها و پیشنهاداتشان بود و یا این كه اگر نكته‌ای مورد نیاز بود از آنها دریافت نمایم. ضمن این كه ، آقای عباد از نزدیكان آقای خاتمی بود."

و یا خود ربیعی در یکی از مصاحبه هایش تاکید می کند:" بنده به عنوان نزدیكترین شخص به رئیس جمهوری هیچگاه نه كسی را معرفی كردم نه ..." از این میان می توان به نقش کلیدی وی در میان اصلاح طلبان پی برد.

« استقبال معترضان از ربیعی در کوی دانشگاه »

ربیعی در پروژه 18 تیر چندین نقش ایفا نمود

وقتی در پی شكایت وزارت اطلاعات، روزنامه "سلام" تعطیل شد از سوی خاتمی به همراه ابطحی به وزارت اطلاعات فشار آورد تا شکایتش را از سلام پس بگیرد. كه بعد آن از طرف وزارت اطلاعات اطلاعیه‌ای به این مضمون صادر [شد] كه "به‌منظور جلوگیری از هرگونه تشنج در جامعه شكایت خود را پس می‌گیریم" .

در همان روز (هفدهم تیر) از طریق رسانه‌های گروهی اعلام گردید و از سوی دیگر بنابر خاطرات تاجزاده، ربیعی به همراه دكترمعین (وزیر علوم) و رضاخاتمی(دبیرکل جبهه مشارکت و برادر رییس جمهور) شب در میان معترضان مانده و مورد استقبال گرم و صمیمی آنها قرار می گیرد .

علی ربیعی که مشاور اجتماعی خاتمی و مسئول اجرایی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بود پس از آن عضو موثر كمیته تحقیق شورای امنیت در خصوص 18 تیر گشت و توانست در کنار تاج‌زاده ، ظریفیان و بلندیان دیگر اعضای دولت خاتمی در این کمیته فضای سنگینی علیه نیروی انتظامی به وجود آورد.

علی ربیعی و ماجرای قتلهای زنجیره ای

در ماجرای قتلهای زنجیره ای نیز گهگاه نام ربیعی به میان آمد. پرونده قتل های زنجیره ای زیر نظر کمیته تحقیق سه نفره رییس جمهور علی یونسی(رئیس وقت سازمان قضایی نیروهای مسلح)، عباد(علی ربیعی) و سرمدی و به مشاورت سعید حجاریان و خسرو تهرانی آغاز به کار نمود و از همان ابتدا نقش گسترده عباد در آن به چشم می آمد. گروه اول بازجویی زیر نظر سازمان قضایی نیروهای مسلح آغاز به کار کرد که به واسطه گزارشهای عباد در مرداد 1378 گروه اول بازجویی منحل و با تشکیل گروه دوم (موسوم به گروه بازخوانی) موافقت گردید ؛ ربیعی نتایج كار گروه بازخوانی را چنین برمی شمارد: «اول اینكه دربازجویی ها، روشهای درستی به كار گرفته نشده بود، دوم اینكه انحراف در بازجویی وجود داشت، به این معنی كه این پرونده از مسیر كشف قتل ها دور شده بود، سوم اینكه مواردی مانند بمب گذاری درمشهد و سه مورد دیگر مانند ترور و قتل شخصیتی دیگر، نمی توانست كار این گروه باشد» بدین ترتیب مسیر پرونده به طور کامل تغییر کرد و در نتیجه سوی اتهامات به سمت فلاحیان رفت؛ فردی که موجب اخراج عباد از وزارت اطلاعات گشته بود.

روح الله حسینیان نیز که اکنون نماینده مردم تهران در مجلس می‌باشد در مصاحبه‌ای با هفته نامه "یا لثارات" در 4 آبان 1379 می‌گوید: «اوایل تشکیل وزارت اطلاعات چندین سال نماینده دادستان در وزارت اطلاعات بودم و از تمام عملکرد‌های ایشان با خبر هستم. در حقیقت من و آقای محسنی اژه‌ای به خاطر عملکرد‌های خشونت‌آمیز آقای ربیعی، سعید حجاریان و امثال اینها نتوانستیم آنجا بمانیم »

ربیعی و ابهام در ماجرای ترور حجاریان

نام عباد بار دیگر نیز در ترور حجاریان به مطبوعات کشیده شد. وی پیش از چاپ کتاب افشاگرانه بازی ترور و مبهم ماندن پیگیری رسانه ها در چگونگی ارتباط ترور کنندگان با اصلاح طلبان یکی از اصلی ترین چهره های غوغاسالار در این عرصه بود.

نخستین واکنش جدی به ترور حجاریان از سوی شورای امنیت کشور صورت گرفت. علی ربیعی، بلافاصله در بیمارستان محل بستری شدن سعید حجاریان حضور یافت و ضمن اعلام تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت کشور، از تشکیل کمیته ای به ریاست سیدعبدالواحدموسوی لاری وزیر کشور و با حضور نماینده وزارت اطلاعات خبر داد. ربیعی که مشاور رئیس جمهور نیز بود در یک اظهار نظر رسمی اعلام کرد: "کسانی که حجاریان را برای ترور انتخاب کرده اند، می دانستند که با این اقدام، کشور را به بحران می‌کشانند."

هرچند بعد از افشای نوار مکالمه ترورکنندگان با یکی از اعضای شورای شهر اول و درز برخی اطلاعات درباره اهداف این ترور به رسانه ها هیچ گاه مشخص نگشت چه کسانی سعید حجاریان را انتخاب کرده بودند.

کنار گذاشته شدن ربیعی پس از انتخابات 84

علی ربیعی به عنوان مدیر مسؤول روزنامه كار و كارگر در سال 79 به اتهام نشر اكاذیب، افتراء و تهمت به قصد تشویش اذهان عمومی به دادگاه فراخوانده شد اما در سالهای بعد به جهت اینكه اتهاماتش مشمول مرور زمان شده است، برایش قرار موقوفی تقعیب صادر شد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 29 مرداد 1398 06:49 ب.ظ
los mejores cerrajeros santa coloma de gramanet
سه شنبه 29 مرداد 1398 06:46 ب.ظ
los mejores cerrajeros hospitalet de llobregat
سه شنبه 29 مرداد 1398 06:44 ب.ظ
los mejores cerrajeros badalona
سه شنبه 29 مرداد 1398 06:43 ب.ظ
los mejores cerrajeros barcelona
پنجشنبه 17 مرداد 1398 11:28 ق.ظ
geg
پنجشنبه 17 مرداد 1398 11:27 ق.ظ
hi
پنجشنبه 17 مرداد 1398 11:26 ق.ظ
hello
پنجشنبه 17 مرداد 1398 11:26 ق.ظ
hi
پنجشنبه 17 مرداد 1398 11:14 ق.ظ
great
پنجشنبه 17 مرداد 1398 11:13 ق.ظ
fdrfr
پنجشنبه 17 مرداد 1398 11:13 ق.ظ
fergfrg
پنجشنبه 17 مرداد 1398 11:12 ق.ظ
de
پنجشنبه 17 مرداد 1398 10:59 ق.ظ
fregre
پنجشنبه 17 مرداد 1398 10:59 ق.ظ
grgde
پنجشنبه 17 مرداد 1398 10:58 ق.ظ
hi
پنجشنبه 17 مرداد 1398 10:58 ق.ظ
hello
پنجشنبه 17 مرداد 1398 10:43 ق.ظ
hi
چهارشنبه 16 مرداد 1398 04:00 ب.ظ
holi
چهارشنبه 16 مرداد 1398 03:59 ب.ظ
hola
چهارشنبه 16 مرداد 1398 03:57 ب.ظ
hi
چهارشنبه 16 مرداد 1398 03:57 ب.ظ
hello
سه شنبه 15 مرداد 1398 05:56 ب.ظ
fotografia de mascotas en alicante
سه شنبه 15 مرداد 1398 04:19 ب.ظ
fotografia de beés y recien nacidos
سه شنبه 15 مرداد 1398 03:23 ب.ظ
Pittaluga es un estudio de vídeo y fotografía de Alicante
سه شنبه 15 مرداد 1398 01:18 ب.ظ
servicio de cerrajeros 24h
سه شنبه 15 مرداد 1398 01:17 ب.ظ
servicio de cerrajeros 24h
سه شنبه 15 مرداد 1398 01:16 ب.ظ
Servicio de cerajeros las 24 horas del día, 365 dias al año.
چهارشنبه 9 مرداد 1398 07:06 ب.ظ
En cerrajeros arenales del sol nuestros profesionales estan capacitados y especializados en cerrajería. Atendemos las 24h todos los sías del año.
چهارشنبه 9 مرداد 1398 07:02 ب.ظ
En cerrajeros gata de gorgos estamos totalmente comprometidos con la seguridad de tu hogar. a su disposicion las 24h todos los dias del año.
چهارشنبه 9 مرداد 1398 06:59 ب.ظ
en cerrajeros benitachell disponemos del mejor servicio al precio más accesible.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :