بیّنه - سیاسی
دلیلی روشن در فضایی فتنه آلود
درباره وبلاگ


مقام معظم رهبری:

ما باید بدانیم که ظهور ولی عصر(عج) همان طوری که با این انقلاب ما یک قدم نزدیکتر شد،با همین انقلاب میتواند نزدیکتر بشود .

مدیر وبلاگ :
دوشنبه 14 مرداد 1392 :: نویسنده :

با وجود اینکه دکتر روحانی با شعار اعتدال بر سر کار آمد ، ولی نحوه انتخاب ومعرفی اعضای کابینه او هیچ سنخیتی با اعتدال ندارد. به طوری که کابینه او معروف به کابینه ژنرالها شده است . جالب اینجاست که این ضربه از طرف خود شخص رئیس جمهور یا احتمالا حامیان پشت پرده او (دومرد مهربانی!) بر دولت وارد می شود .

مطلب از پاتوق بچه حز ب اللهی ها :

حال بخوانید متن زیر را که شرح حال علی ربیعی وزیر پیشنهادی وزارت کار است :

چه کسی موسوی را در نشست خبری متهم کردن نظام به تقلب همراهی کرد؟ / ربیعی با وجود این سوابق افراطی باید به مجلس معرفی شود؟

در حالی که انتظار می رود رئیس جمهور منتخب برای انتخاب اعضای کابینه خود حداقل معیار نقش نداشتن در فتنه 88 را در نظر بگیرد با این حال برخی از وزرای پیشنهادی همین ویژگی حداقلی را نیز دارا نمی باشند.


علی ربیعی نامزد اعلام شده برای تصدی وزارت کار و رفاه و امور اجتماعی از جمله اعضای کابینه پیشنهادی به شمار می رود که علاوه بر نقش داشتن در فتنه سال 88 ، سابقه سئوال برانگیزی نیز در حوزه امنیتی دارد.


  از مشخصات فردی علی ربیعی همانند مسئولیت های اجرایی او اطلاعات کاملی در دست نیست؛ تنها از میان خاطرات دری نجف آبادی مشخص می گردد ربیعی با نام مستعار عباد معاون پارلمانی وزارت اطلاعات و پیش از آن مدیركل اطلاعات آذربایجان غربی نیز بوده است.

فلاحیان نیز در مصاحبه ای با روزنامه جام جم از تدریس او در دانشگاه امام باقر (علیه السلام) که زیر نظر وزارت اطلاعات است به عنوان استاد عملیات روانی یاد می کند. فلاحیان در مصاحبه ای نیز از چگونگی خروج وی از وزارت و رفتن به شورای امنیت ملی اینگونه می گوید:" علی ربیعی از بچه های خانه کارگر و از بچه های چپ بود... یک مقطعی شد مدیرمسئول روزنامه کاروکارگر. در عین حال در وزارت اطلاعات هم بود. ما بهش گفتیم دیگر نمی شود که در اطلاعات بمانی. چون رفتی در یک گروه سیاسی. یا آن را انتخاب کن و یا وزارت را. او هم خیلی با من بد شد... علی ایحال وقتی کنارش گذاشتیم آقای حسن روحانی او را برد به دبیرخانه شورای امنیت ... بعد از انتخابات آقای خاتمی می خواست او را وزیر کار بگذارد و خیلی روی این مساله اصرار داشت... و در هر حال ربیعی وزیر کار نشد... یکهو گفتند بشود دبیر شورای امنیت... بالاخره با لابی بازیهای پشت پرده قرار شد که حالا رسما دبیر همین آقای روحانی باشد ولی مسئول اجرایی شورای امنیت عباد شود. البته این پست عباد بسیار کلیدی است در امنیت کشور..."

ارتباط دوستانه خاتمی و عباد تا آنجا بود که دری نجف آبادی در خاطرات خود درباره اولین اقداماتش پس وزارت اطلاعات می گوید :" . درحدود نه صفحه استراتژی خود را نوشتم پس از آن كپی گرفتم و یك نسخه برای آقای عباد و نسخه دیگر برای آقای معیری از بچه‌های وزارت فرستادم. هدفم از فرستادن كپی نوشته‌هایم برای آنها، دریافت تجربه‌ها و پیشنهاداتشان بود و یا این كه اگر نكته‌ای مورد نیاز بود از آنها دریافت نمایم. ضمن این كه ، آقای عباد از نزدیكان آقای خاتمی بود."

و یا خود ربیعی در یکی از مصاحبه هایش تاکید می کند:" بنده به عنوان نزدیكترین شخص به رئیس جمهوری هیچگاه نه كسی را معرفی كردم نه ..." از این میان می توان به نقش کلیدی وی در میان اصلاح طلبان پی برد.

« استقبال معترضان از ربیعی در کوی دانشگاه »

ربیعی در پروژه 18 تیر چندین نقش ایفا نمود

وقتی در پی شكایت وزارت اطلاعات، روزنامه "سلام" تعطیل شد از سوی خاتمی به همراه ابطحی به وزارت اطلاعات فشار آورد تا شکایتش را از سلام پس بگیرد. كه بعد آن از طرف وزارت اطلاعات اطلاعیه‌ای به این مضمون صادر [شد] كه "به‌منظور جلوگیری از هرگونه تشنج در جامعه شكایت خود را پس می‌گیریم" .

در همان روز (هفدهم تیر) از طریق رسانه‌های گروهی اعلام گردید و از سوی دیگر بنابر خاطرات تاجزاده، ربیعی به همراه دكترمعین (وزیر علوم) و رضاخاتمی(دبیرکل جبهه مشارکت و برادر رییس جمهور) شب در میان معترضان مانده و مورد استقبال گرم و صمیمی آنها قرار می گیرد .

علی ربیعی که مشاور اجتماعی خاتمی و مسئول اجرایی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بود پس از آن عضو موثر كمیته تحقیق شورای امنیت در خصوص 18 تیر گشت و توانست در کنار تاج‌زاده ، ظریفیان و بلندیان دیگر اعضای دولت خاتمی در این کمیته فضای سنگینی علیه نیروی انتظامی به وجود آورد.

علی ربیعی و ماجرای قتلهای زنجیره ای

در ماجرای قتلهای زنجیره ای نیز گهگاه نام ربیعی به میان آمد. پرونده قتل های زنجیره ای زیر نظر کمیته تحقیق سه نفره رییس جمهور علی یونسی(رئیس وقت سازمان قضایی نیروهای مسلح)، عباد(علی ربیعی) و سرمدی و به مشاورت سعید حجاریان و خسرو تهرانی آغاز به کار نمود و از همان ابتدا نقش گسترده عباد در آن به چشم می آمد. گروه اول بازجویی زیر نظر سازمان قضایی نیروهای مسلح آغاز به کار کرد که به واسطه گزارشهای عباد در مرداد 1378 گروه اول بازجویی منحل و با تشکیل گروه دوم (موسوم به گروه بازخوانی) موافقت گردید ؛ ربیعی نتایج كار گروه بازخوانی را چنین برمی شمارد: «اول اینكه دربازجویی ها، روشهای درستی به كار گرفته نشده بود، دوم اینكه انحراف در بازجویی وجود داشت، به این معنی كه این پرونده از مسیر كشف قتل ها دور شده بود، سوم اینكه مواردی مانند بمب گذاری درمشهد و سه مورد دیگر مانند ترور و قتل شخصیتی دیگر، نمی توانست كار این گروه باشد» بدین ترتیب مسیر پرونده به طور کامل تغییر کرد و در نتیجه سوی اتهامات به سمت فلاحیان رفت؛ فردی که موجب اخراج عباد از وزارت اطلاعات گشته بود.

روح الله حسینیان نیز که اکنون نماینده مردم تهران در مجلس می‌باشد در مصاحبه‌ای با هفته نامه "یا لثارات" در 4 آبان 1379 می‌گوید: «اوایل تشکیل وزارت اطلاعات چندین سال نماینده دادستان در وزارت اطلاعات بودم و از تمام عملکرد‌های ایشان با خبر هستم. در حقیقت من و آقای محسنی اژه‌ای به خاطر عملکرد‌های خشونت‌آمیز آقای ربیعی، سعید حجاریان و امثال اینها نتوانستیم آنجا بمانیم »

ربیعی و ابهام در ماجرای ترور حجاریان

نام عباد بار دیگر نیز در ترور حجاریان به مطبوعات کشیده شد. وی پیش از چاپ کتاب افشاگرانه بازی ترور و مبهم ماندن پیگیری رسانه ها در چگونگی ارتباط ترور کنندگان با اصلاح طلبان یکی از اصلی ترین چهره های غوغاسالار در این عرصه بود.

نخستین واکنش جدی به ترور حجاریان از سوی شورای امنیت کشور صورت گرفت. علی ربیعی، بلافاصله در بیمارستان محل بستری شدن سعید حجاریان حضور یافت و ضمن اعلام تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت کشور، از تشکیل کمیته ای به ریاست سیدعبدالواحدموسوی لاری وزیر کشور و با حضور نماینده وزارت اطلاعات خبر داد. ربیعی که مشاور رئیس جمهور نیز بود در یک اظهار نظر رسمی اعلام کرد: "کسانی که حجاریان را برای ترور انتخاب کرده اند، می دانستند که با این اقدام، کشور را به بحران می‌کشانند."

هرچند بعد از افشای نوار مکالمه ترورکنندگان با یکی از اعضای شورای شهر اول و درز برخی اطلاعات درباره اهداف این ترور به رسانه ها هیچ گاه مشخص نگشت چه کسانی سعید حجاریان را انتخاب کرده بودند.

کنار گذاشته شدن ربیعی پس از انتخابات 84

علی ربیعی به عنوان مدیر مسؤول روزنامه كار و كارگر در سال 79 به اتهام نشر اكاذیب، افتراء و تهمت به قصد تشویش اذهان عمومی به دادگاه فراخوانده شد اما در سالهای بعد به جهت اینكه اتهاماتش مشمول مرور زمان شده است، برایش قرار موقوفی تقعیب صادر شد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 2 خرداد 1396 12:28 ق.ظ
Yesterday, while I was at work, my cousin stole my iphone and
tested to see if it can survive a 40 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple
ipad is now destroyed and she has 83 views. I know this is totally off topic but I
had to share it with someone!
شنبه 30 اردیبهشت 1396 04:12 ب.ظ
Hello, Neat post. There's a problem together with your web site in internet
explorer, may test this? IE still is the market chief and a huge portion of other people will omit your
wonderful writing because of this problem.
شنبه 30 اردیبهشت 1396 11:14 ق.ظ
Hey there! Do you know if they make any
plugins to assist with SEO? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not
seeing very good gains. If you know of any please share. Thanks!
شنبه 30 اردیبهشت 1396 04:39 ق.ظ
I absolutely love your blog and find many of your post's to be exactly I'm looking for.

Does one offer guest writers to write content for
yourself? I wouldn't mind producing a post or
elaborating on many of the subjects you write about here.
Again, awesome web site!
جمعه 29 اردیبهشت 1396 11:25 ق.ظ
Nice answers in return of this matter with real arguments and describing the
whole thing regarding that.
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 04:50 ب.ظ
It's truly very complicated in this active life to listen news on Television, thus I only use internet for that reason,
and take the latest information.
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 06:12 ق.ظ
This piece of writing will assist the internet visitors for building up new website or even a blog
from start to end.
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 03:33 ق.ظ
Hi, all is going perfectly here and ofcourse every one
is sharing data, that's in fact good, keep
up writing.
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 03:38 ب.ظ
Hi there Dear, are you genuinely visiting this web page on a regular basis,
if so after that you will definitely get nice experience.
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 07:22 ق.ظ
May I simply say what a comfort to uncover an individual who genuinely understands what they're discussing on the internet.
You certainly know how to bring an issue to light and make it important.
A lot more people must check this out and understand this side of the story.
I can't believe you aren't more popular given that
you certainly possess the gift.
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 01:24 ق.ظ
Great site. Lots of helpful info here. I'm sending it to a few buddies ans additionally
sharing in delicious. And certainly, thanks for your effort!
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 04:44 ق.ظ
I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you design this
website yourself or did you hire someone to do it for you?
Plz respond as I'm looking to design my own blog and would like to know where u got this from.
thanks a lot
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 11:16 ق.ظ
I used to be recommended this website via my cousin. I'm no longer certain whether this submit is written by means of him as nobody else recognise such specified about my problem.
You're amazing! Thanks!
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 10:12 ق.ظ
Aw, this was an extremely nice post. Taking a few minutes and
actual effort to create a top notch article…
but what can I say… I procrastinate a whole lot and never seem to get
nearly anything done.
شنبه 23 اردیبهشت 1396 01:03 ب.ظ
It's remarkable to pay a quick visit this site and reading the views of all colleagues
regarding this piece of writing, while I am also zealous of getting knowledge.
جمعه 22 اردیبهشت 1396 05:21 ب.ظ
I am curious to find out what blog system you happen to be working with?
I'm having some minor security issues with my latest blog and I would like to find something more secure.
Do you have any recommendations?
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 10:26 ق.ظ
Wow, this post is good, my younger sister is analyzing these kinds of things,
so I am going to convey her.
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 08:40 ق.ظ
What's Taking place i am neew to this, I stumbled upon ths I've discovered It
absolutely helpful and it has aided me oout
loads. I am hoping to contribute & assist other users like its helped
me. Good job.
یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 09:53 ب.ظ
I got this web page from my buddy who informed me oon the topic of this site and now this time
I amm browsing this website and reading very informative posts here.
یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 06:32 ب.ظ
These are really impressive ideas in regarding blogging.
Youu have touched some pleasant factors here. Any way keep up
wrinting.
جمعه 1 اردیبهشت 1396 02:21 ق.ظ
This is a topic that's near to my heart... Take care! Where are your contact details
though?
یکشنبه 20 فروردین 1396 09:28 ب.ظ
I am really enjoying the theme/design of your blog. Do
you ever run into any browser compatibility issues? A couple of my blog visitors have complained about my website not working
correctly in Explorer but looks great in Firefox.
Do you have any solutions to help fix this problem?
شنبه 12 فروردین 1396 05:12 ب.ظ
I'm curious to find out what blog platform you have been working with?

I'm having some minor security problems with my latest website and
I'd like to find something more safe. Do you have any
suggestions?
پنجشنبه 14 شهریور 1392 10:45 ق.ظ
سلام داداش. خوبین ایشاللا ؟ لینک کردم عزیز. دعاگوتون هستم.
دوشنبه 14 مرداد 1392 12:51 ب.ظ
سلام وبلاگ زیبایی داری برای افزایش بازدید وبلاگت میتونی به آدرس زیر ثبتش کنی تا در صفحات اصلی گوگل دیده بشی و من و بقیه بازدید کنندگان بتونند هر روز بهت سر بزنند ممنون
http://pesmal.net
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 31 تا 56
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :