تبلیغات
بیّنه - سیاسی - آن مرد آمد و رفت ولی این مرد نیامد و ماند.
 
بیّنه - سیاسی
دلیلی روشن در فضایی فتنه آلود
در این اندیشه ام که آیا امکان دارد که حساسترین پستها را به کسانی داد که عضو خانواده ای با اتهامات گوناگون باشد؟!
یادم هست که روزگاری برای استخدام افراد در ادارات دولتی چیزی بنام گزینش وجود داشت و به قدری سخت گیری میکردند که اگر کسی از فامیلهای درجه دومش هم از اعضای گروههای التقاطی و مخالف و حتی منتقد بودنداز فیلترهای ان نمی توانستند عبور نمایند. البته اکنون هم چنین چیزی وجود دارد.
چندی پیش یکی از همکارانم که در اموزش و پرورش بیست و هفت هشت سال تربیت فرزندان این مملکت را عهده دار بوده، به دلیل علاقه به شکار و طبیعت درخواست خرید یک اسلحه شکاری را از مرجع قانونی آن کرده بود. متاسفانه برای دریافت اسلحه که رفته بود سربازی که در آن محل مسئول بوده و از قضا شاگرد خود او بوده با شرمندگی فراوان از رد درخواست معلم مذکور خبر داده بود. ایشان به فرد درخواست کننده گفته بود که عضویت  یکی از اعضای خانواده  شما  در سازمان های ضد نظام در اوایل انقلاب، باعث شده تا از دادن سلاح به شما جلو گیری کنند .  .  .!
... حال بماند که متقاضی چگونه در این چند سال گزینش شده و به بچه های این مردم درس داده تا خود امانت دار سلاحهای نظام باشند تا خود او را دارای صلاحیت ندانند و.... و اساسا آیا اشخاص مسئول کارهای دیگران هستند یا نه ؟ 
اما مسائلی از این قبیل که در گذشته اتفاق افتاده و اکنون هم دامن عده ای دیگر را رها نکرده است در زمان فعلی نیز روی میدهد.  ولی تفاوتی است بین انجام دهنده و گزینش کننده  و تشخیص دهنده اینکه تاثیرات آن چه بوده و هست و خواهد بود ! ؟ چرا که داشتن یک اسلحه برای شکار آنهم برای کسی که خود بدلیل اعتماد به نظام به مرجع آن مراجعه کرده نمی تواند چندان خطری داشته باشد که وجود برخی وابستگان و اعضای خانوداه مهره های بزرگ نظام که  در حال حاضر و بدون محاکمه جرمهایی را علنا بر ضد نظام مرتکب شده اند ولی با آزادی تمام در انتخابات شهرداری پایتخت شرکت میکنند و در صورت عدم پیروزی هم هزینه هایی برای افراد دیگر و شورا و شهروندان ایجاد می نمایند.
سوال این است که :آیا بنده  یا هر کس دیگر هم با وجود اتهامات بزرگ اشوب طلبی و همکاری با اجانب و بدخواهان نظام و اتهامات براندازی یا معاونت اعضای خانواده ام، می توانم حتی در یک سازمان معمولی گزینش و  استخدام شوم؟ !
پس چگونه است که خانواده برخی نخبگان و خودشان، از بسیاری از مسائل دارای حاشیه های امنیتی قرص و محکمی برخوردارند؟
فارغ از این که در این موارد امنیتی بخواهیم بحث کنیم در باره مسائل سیاسی نیز برخی از نخبگان دارای چنان حاشیه امنیتی و فراغت از مطالبه هستند که با تحمیل هزینه های زیاد برای نظام و آلوده کردن چهره نظام به برخی اتهامات واهی، بدون هیچ مزاحمی به تخریبهای خود ادامه میدهند و اگر کسی هم موی دماغشان شود با هر وسیله ای او را از میدان به در می کنند.
قضیه استیضاح وزیر کار جناب شیخ الاسلامی بر سر موضوع تامین اجتماعی، ایجاد جو تخریب پس از برکناری وزیر بهداشت احمدی نزاد به دلیل برکناری یک رئیس دانشگاه !  و مقایسه آن با برکناری روسای دانشگاههای مختلف در دولت اعتدال! و .... سکوت رسانه ها و مجلس و صاحبان تریبون و قدرت .... انسان را به این نتیجه میرساند که  قدرت از آن کسانی است که با صاحبان زور و تزویر هماهنگ باشند و نه از ان کسانی که واقعا متعلق به مردم و رای مردمی باشند.
این مطلب وقتی کاملا روشن میشود که به مسئله تایید صلاحیتهای اخیر در شورای نگهبان هم دقت نماییم و آن را با تایید و حضور محسن هاشمی در انتخابات شهرداری مقایسه کنیم . آیا نظامی که فردی (مشایی) را به اتهام اظهارات علمی و قابل بحث و روشن برای انتخابات ریاست جمهوری رد می نماید می تواند در آن واحد شخصی را برای تصدی شهرداری پایتخت خود با آن اوضاع خانوادگی تایید نماید؟ با دیدگاهی که در ابتدای بحث گفتم آیا دادن سلاح شکار به افراد گزینش لازم ندارد ؟! اگر دارد چه کسانی صلاحیت دریافت ندارند ؟ ایا آنهایی که برای مردم و نظام اتهاماتشان ثابت شده است و متحمل زندان  شده اند و حتی برای فرار از اتهام و جرم به خارج گریخته اند خطرناکتر نیستند؟!
ولی انگار احساس خطر از طرفی به وجود می آید که باند قدرت از آن به خطر بیافتد، نه اینکه منافع ملی و نظام اسلامی در خطر باشد!
رسوایی این قضیه برای اصلاح طلبان و باندهای قدرت به قدری آشکار شد که  در انتخابات شهرداری تهران به خوبی نشان داد که انتخاب شدن و انتخابات تا کجا می تواند برای برخی نخبگان و قدرت طلبها قابل قبول باشد و اساسا دموکراسی در نظر اینها یعنی رای به من !!! و اگر رای به دیگران باشد مورد انتقاد و  است .
هیچ وقت یادمان نرفت که پیش و پس از انتخابات 88 کسانی زمزمه حذف رای روستائیان را شروع کرده بودند و اتهام فروختن رای روستاییان به گونی های سیب زمینی را جار میزدند ولی اکنون از رای روستاییان تشکر میکنند. تکرار وزارت وزرای کابینه های اصلاحات و سازندگی و مسولیت دادن به افرادی که جزو ساکتین و متهمان فتنه بوده اند نشان از تایید آنها بوسیله همان صاحبان زر و زور و تزویر دارد.
نگارنده مدعی این نیست که با ادامه روند دولت نهم و دهم ، و یا ریاست جمهوری شخصی غیروابسته به هاشمی! اوضاع بهتر میشد. چرا که شاید در آن صورت فشار ها بر نظآم و دولت بدلیل همان موضوع زر و زور و تزویر بیشتر هم میشد. ولی اعتقاد اصلی این است که تا بوده همین بوده که اگر هر کس و گروهی از رنگ و قماش اینها نباشد دچار همان بی مهری ها و تخریبها و ستمهایی خواهد شد که دکتر احمدی نژاد و دولتهایش بودند.
 

آری مردانی نیامدند و تایید نشدند و ....ولی اثراتشان و نمایندگانشان دردولت کنونی هستند و لب مطلب اینکه خودشان ماندند. ولی مردانی بودند که آمدند و خرق عادتها کردند و ... ولی نماندند.

صحبت اصلی این است که این سنت نا مبارک چه زمانی و در چه شرایطی تمام خواهد شد؟
هشت سال دولت احمدی نژاد نشان داد که این انتظار تنها زمانی پایان خواهد پذیرفت که زمینه آن در تمام مردم ایجاد شود و آگاهی مردم چه در کشور و چه در جهان به جایی برسد که فشارهای اقتصادی و اجتماعی و سیای نتوانند آرمانخواهی  انسانی و الهی را دچار تزلزل نمایند. آن روز زمانی است که اکثر مردم دنیا با بازیهای سیاسی و اقتصادی و گران شدن ها و تحریمها و جنگها از خواسته های خود ذره ای نگذرند و به قدری تشنه عدالت شوند که شرایط فعلی را همچون تازیانه ای برچهره بشریت ببینند .
و آن روز نزدیک است انشالله ... و بهار نزدیک است .... 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 15 مرداد 1396 07:40 ق.ظ
Hi there would you mind letting me know which webhost you're utilizing?
I've loaded your blog in 3 completely different web browsers
and I must say this blog loads a lot faster then most. Can you suggest a
good internet hosting provider at a fair price? Kudos, I appreciate it!
یکشنبه 20 فروردین 1396 11:19 ب.ظ
Have you ever considered about including a little bit
more than just your articles? I mean, what you say is important and
everything. Nevertheless just imagine if you added some great pictures or videos
to give your posts more, "pop"! Your content is excellent but with images and clips, this website could undeniably be one of the most beneficial in its niche.
Very good blog!
سه شنبه 26 شهریور 1392 01:08 ق.ظ
هههییی همشون یرن
چیزی که میمونه تفکر و اعتقاده
یکشنبه 24 شهریور 1392 12:40 ق.ظ
خیلی زیبا بود دوست عزیز ، نکات زیبا و قشنگی بودش .

منم در عجبم که چرا افرادی که اینچنین مهر فتنه و ایستادگی جلو نظام را دارند آزادانه میچرخند و فعال هستند ...
شنبه 23 شهریور 1392 08:59 ب.ظ
برای نابودی كشور كارهای بزرگ را به ادمهای كوچك بدهید مثل لاریجانیهاوالسلام
جمعه 22 شهریور 1392 04:24 ب.ظ
دمت گرم!
جمعه 22 شهریور 1392 01:35 ق.ظ
درج آگهی رایگان بدون محدودیت و نیاز به تایید مدیریت http://Vitrinu.ir
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :