تبلیغات
بیّنه - سیاسی - مطالب اسفند 1390
 
بیّنه - سیاسی
دلیلی روشن در فضایی فتنه آلود
سه شنبه 2 اسفند 1390 :: نویسنده : حسن کلانتری

در شماره های پیشین روزنامه ندای ابهر مطلبی با عنوان فوق نوشته شده بود که از طرف یک حانباز جنگ تحمیلی بود. بطور خلاصه اشاره شده بود که کم کاریها و انحراف های نماینده فعلی و استاندار محترم از قول خود مبنی بر احقاق حق اکثریت خانواده شهدا و جانبازان فدای ظاهر سازی و جلب حمایتهای سیاسی عده ای خاص شده است . و در پایان گلایه از اصحاب رسانه و فکر که چرا کسی از این برخورد های غیر مسئولانه دم بر نمیآورد و سخنی نمیگوید ؟

برادر جانباز عزیزمان بخوبی واقفند که انحصار در منطقه به حدی شدید و در اختیار همان مخاطبین مورد اعتراض است که میتوان گفت جانا سخن از این دل ما می گویی . ولی آیا راهی برای ابراز و طرح سخنان کسانی چون من و شما بجز در روزنامه و یک وبلاگ که خریدارانی چون من و شما دارند وجود دارد ؟ آیا مسولین منطقه که اکثرا دست نشاندگان یک یا چند نفر هستند گوش شنوایی جز آن اربابشان دارند ؟ اگر هم مطلبی یا نارضایتی در جایی دیده شود برای ایشان اهمیت نخواهد داشت چرا که دغدغه آنها دغدغه مردم نیست بلکه دغدغه همانهایی است که آنها را با شرط و شروطی در پست و مقامی گذاشته اند . برادر عزیز شما از یک مسئول نالایق اگر شاکی هستید ما از اکثر مسئولین که به نوعی با توافقهاو معامله هایی بر سر کار آمده اند شکایت داریم . حمایتهای چند نماینده مشخص استان از چند مهره خود در گذشته و حال و همچنین جابجا کردن مهره ها بجای تغییر مدیریتهای امتحان پس داده برای همه چون روز روشن است . ولی چرا این روند با وجود نامطلوب بودن نتیجه کارهای ایشان همچنان ادامه دار بوده و تا بحال ضررهای بسیاری به منطقه و مردم وارد کرده است؟

به نظر من ادامه دار بودن این جریان ریشه درنفاق و دو رویی آن دارد که تا بحال توانسته در هر برهه با مردمی جلوه دادن خود و سوار شدن بر امواج خود را خدمت گذار و در خدمت اهداف نظام معرفی کند . کارنامه برخی از این افراد د رمحافل خصوصی با عملکرد ایشان در عرصه خدمت کاملا متفاوت بوده و نگاهی به اموال و داراییهای آنها مشخص می کند که برای مردم کار کرده اند یا .... تاسف بار این است که با وجود آشکار شدن کم کاریها و آفتهایی که در رفتار آنها رخنه کرده دست از بازیهای انتفاعی برنداشته و همچمان با ایجاد دسته بندیهای جدید و یا ادامه روند قبلی با اشکال جدید سعی در هدایت اراده جمعی به نفع خود دارند .

دم باید برآورد و نه برای اینکه چنین کسانی را محاکمه نمود یا نصیحت چون ایشان با گوشزد کردن و نصیحتهای برادرانه های چون شما هدایت نخواهند شد . بلکه دم بر آوریم برای هرچه بیشتر آشکارتر شدن افکاری که در ذهن چند نفر ولی برای منافع گروه محدودی دست به دست می شود . باید مردم خدمتگذاران واقعی را از غیر واقعی بشناسند و افرادی چون شما و روزنامه هایی چون ندای ابهر زبان وجدان بیدار میتوانید باشید که تا بحال کمتر ایفای نقش نموده اند .

به امید روزی که مردم چنان در صحنه باشند و نشریات چنان پربارو فعال که هیچ مسئولی خود را در حاشیه امن و بدورا ز تخطئه افکار عمومی نبیند .

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :