تبلیغات
بیّنه - سیاسی - مطالب دی 1391
 
بیّنه - سیاسی
دلیلی روشن در فضایی فتنه آلود

گزارش از سیمای ملی :

رکود پژوسیتروئن فرانسه

یا

 رکود مدیریت در صنعت خودرو ایران

چندی پیش گزارشی از تلویزیون پخش شد که  در آن  نیمی ازعلت ضررهای مالی شرکت پژو سیتروئن را تحریم صنعت خودرو کشورمان از طرف آن شرکت برمی شمرد. این موضوع از طرف رسانه ملی و بیشتر مردم ما از آن جهت که تحریم ، بیش از آنکه ما را دچار مشکل نماید آنها را از سود انداخته است و موجب بیکاری نیروی کار آنها شده است، بزرگنمایی شد. که البته حقیقتی است که اگر برای طرف فرانسوی درآمد کم داشته و یا اثری اجتماعی در حد بیکاری برای چند نفر داشته است، ولی برای ایرانیانی که شایستگی ها و استعدادهای صنعتی و پتانسیلهای بکر فراوانی در این زمینه دارند، تلخی صد چندان دارد.

بازار خودرو ایران و مردم ما که شایستگی بهترین ها را دارند بقدری ظرفیت و پتانسیل دارد که سالهای متمادی در کشورهای دور برای بیگانگان فرصتهای توسعه واشتغال مناسبی برای آنها فراهم نموده است . تلخی این وضعیت برای دلسوزان وقتی مشخص می شود که این سوالها را از خود نماییم که :

اگر چنین مزیت و فرصتی در ایران وجود داشته و دارد، چرا در سالهای گذشته برای خودمان ایجاد نشده است و همچنان آمار بیکاری داریم و کشورهای دیگری که با ما در زمینه های سیاسی هم معاند هستند باید از آن بهترین استفاده ها را ببرند؟ چرا ما که در زمینه های علمی و فنی و دانشگاهی با شتاب زیاد در حال پیشرفت هستیم و نفرات متخصص هم کم نداریم، نباید تا کنون همانند دیگر شاخه های علمی و صنعتی، در زمینه صنایع خودرو همچنان وابستگی هایی داشته باشیم که دیگران از وجود آن سوء استفاده کنند؟آیا درست است همچنان بازاری برای رونق صنایع دیگران باشیم ؟

  ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 20 دی 1391 :: نویسنده : حسن کلانتری
این روزها زمستان است . زمستان هم جور دیگری است 
آسمان خسته از باریدن ، فصل خسته از تکراربهاری بدون او 
  شب خسته از صبح شدنهای بی نور ،باران خسته از باریدن های بی ثمر ،... همه خسته و منتظر  برای ظهور بهاری تازه و با طراوت هماهنگ شده اند تا دیگر تکرار نشوند مگر با ظهور او .. می توان بوی تنهایی را از چهره طبیعت فهمید. اگر به آسمان خیره شوی ستارگان خبر از نوشدنی دیگر را نوید می دهند ، انگار منتظر انفجاری دیگرند تا خلقتی دوباره شکل بگیرد .  
آری بهاری دیگر در راه است باید بر آن سلام کرد . باید به پیشواز برویم ... سفره ها بیارایید ، سبزه ها تزئین کنید . دلها را نو کنید ... بهاری دیگر در راه است . تا بهارعدالت باشد ... بهار انسان باشد .. و بهاری از جنس کامل . تا تمام غبار های خستگی را از تنهای عاشق بشوید. پس ...
         سلام بر بهار 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پس از فتنه 88  گروهی از مسئولین و خواص بدون مشخص نمودن خط ومرزخود با قانون گریزان  و مدعیان تقلب فتنه را یک سوء تفاهم دانسته و مقصرین این فضا را کسانی غیر از فتنه گران دانستند . پس از گذشت چند سال این ساکتین نه تنها هنوز هم موضع خود را دقیقا در برابر فتنه مشخص نکرده اند بلکه  با دقت در عملکردها و اصرارهای آنها می توان دریافت که به گونه ای عمل می کنند که شائبه مجری متقلب  و انتخابات نا سالم را تقویت کنند . 
ساکتین به گونه ای رفتار کرده اند که دوست ندارند رای مردم را قبول کنند و  رای مردم را غلط تلقی کرده اند . القای این نکته از طرف اخص ساکتین که  انتخابات 92 باید در شرایطی برگزار شود و با دخالت مهره های آنها در اجرا باشد تا انتخابات سالمی باشد ،سندی است که نشان دهنده پیوند آنها با اسم رمز تقلب است. 
به طوری که بیشترین پتانسیل های قوه مقننه در ماههای اخیر صرف بحثها و دغدغه های گروه اندک شده است و تلاش می شود تا به زعم ایشان تقلب دوباره صورت نگیرد !
آری اینان می دانند که اگر صندوقهای رای حکم کنند ونظر اکثریت مردم را نشان دهند یعنی همان تقلب ! صورت خواهد گرفت و  حتی با فتنه های آنچنانی هم نمی توان نتیجه انتخابات را تغییر داد چرا که مردم ایران در وقت خود حماسه (9 دی را )می آفرینند و برای اینکه این اتفاق نیفتد باید صندوقها را قبل از پر شدن مهندسی کرد  و این نمیشود مگر با تلاش و کار اساسی و بطور خلاصه آن چیزی که به رمز گفته می شود ولی وجود خارجی ندارد ، در اختیار خودشان باشد . 
اسم رمز همان چیزی است که برای مردمما معنی دشمن و بدخواهی میدهد و مدعیان تقلب به خوبی دستشان رو شده است . بنا بر این در رویکرد جدید حساسیتهای مردم به خوبی برای فتنه گران و حامیان داخلی و خارجی آنها روشن شده است . بنا بر این اینبار نباید اسم رمز تکراری باشد و اسم رمز جدید این است :

 ((شرایط انتخابات سالم ))

این رمز کارآیی قبل از اعلام نتیجه انتخابات دارد و  قابلیت این را دارد که در مجلس برای آن قوانین مطلوب گروه خاص هم تصویب شود و حتی شاید بتوان  برخی از ارگانهای بالادستی و حساس را هم با خود هم راه کرد.  
 

شرایط انتخاب سالم به چیزی گفته می شود که با وجود آن حتی فتنه گران و ساکتین هم می توانند در انتخابات شرکت کنند . و اگر نتوانند شرکت کنند بنابر این انتخابات سالم نخواهد بود ! و شرطی است که قبلا بر قرار نبوده و کسانی که با این اوضاع قبلی برنده شده اند از یک انتخاب ناسالم بیرون آمده اند و کسانی هم که انتخاب کرده اند یا رای شان دچار تغییرات ناسالم شده است و یا خودشان رای ناسالم در صندوقها ریخته اند . 
ولی این بار هم مردم با هوشیاری خود چشم فتنه را کور خواهند کرد چرا که تاریخ معاصر نشان داده که سیر ادراک و پیشرفت هوش تاریخی ملت ایران بسیار زیادتر از آن است که عده ای بتوانند خواسته های خود یا اربابانشان را با خدعه ها و نیرنگهای دوران استعمار و طاغوتها،بر آنان تحمیل نمایند.

 ((و مکرو و مکر الله و الله خیر الماکرین ))
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سخنان اخیر رئیس جمهور که بسیاری از مسائل را روشن می کند :


چرا دولتی که داوطلبانه اقدام به اجرای طرحی بزرگ بنام هدفمندی یارانه ها نموده است  با موانعی از داخل رو برو می شود ؟
چه کسانی هزینه ایجاد می کنند تا طرح هدفمندی به سرانجام نرسد؟
مردم همراهی خوبی داشته اند ، دولت هم شبانه روزی کار کرده ، پس چرا عده ای دائما سلیقه های خود را در این طرح دخالت می دهند ؟


و اما در باره انتخابات :
 قدرت ملت در انتخابات تعیین کننده است .
رای ملت تعیین کننده است هیچ کس نباید در انتخاب مردم تاثیر بگذارد 
مردم اجازه نخواهند داد کسی انتخاب آزادش را مخدوش نماید . 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :