تبلیغات
بیّنه - سیاسی - مطالب آبان 1391
 
بیّنه - سیاسی
دلیلی روشن در فضایی فتنه آلود
پنجشنبه 25 آبان 1391 :: نویسنده : حسن کلانتری

در مورد جنگی که بین مداحان و آقای مشایی به وجود آمد، من فکر می کردم این طرف مشایی است که شکست می خورد. محبوبیت مداحانی همچون آقای ارضی و حدادیان کم نبود. ورود آنها در جبهه تخریب آقای مشایی، پازل مخالفان دولت را کامل کرد و عملا این تخریب ها در همه ی ابعاد نمایان می شد. من تزم این بود که آقای مشایی از این توهین ها چشم پوشی کند و در دعوایی که آخرش شکست است وارد نشود.

بعد از شکایت آقای مشایی و برگزاری دادگاه، و رسانه ای شدن محاکمه ی مداحان و نزدیکی ماه محرم، نظرم این بود که بهتر است آقای مشایی با صدور بیانیه ای، از شکایت خود دست بردارد آنها را به حرمت امام حسین علیه السلام ببخشد و مداحان را در عرصه مبارزه با یک سیاستمدار شکست دهد.

اما آقای مشایی بعد از صدور حکم مداحان، اعلام کرد که از همان اول به دنبال چنین چیزی بوده است.  این در حالی بود که هیچ کس نمی توانست چنین حدسی بزند که آقای مشایی به دنبال تغییر جبهه است و اساسا می خواسته است قوه قضاییه را رسوا کند و نه آقایان مداح را.

الان پیروز این جبهه کیست؟ بهتر است به سایت ضد مشایی و ضد احمدی نژادی صراط نیوز سری بزنیم و به دقت نظرات کاربران را مرور کنیم. آنجا که گفته اند (مداحان ما هم آقازاده هستند)

این یعنی رسوایی و شکست برای برخی آقایان.

این یعنی تبهر آقای مشایی در شکست مخالفانش.

ما در انتخابات ریاست جمهوری به چنین کسانی احتیاج داریم. 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نقشهای خوب و چهره های مشهور، خرجهای آنچنانی برای ساخت سریالها و استفاده از امکانات ملی در رسانه ملی، ارائه الگوهایی مقبول و مطلوب برای نسل جوان ولی با آرایشهایی که تنها هدفشان ایجاد بازار برای لوازم آرایشی است . به این عکسها دقت نمایید :

آدم یاد سریال حضرت یوسف و آرایشهای و نقاشیهای مصر باستان میافتد که بر دیوارهای اهرام  و بناهای باستانی شان نقش بسته . این همه الگو سازی بر خلاف جهت شعار امسال از طرف چه کسانی مدیریت می شود ؟

اگر به عملکرد چند سال اخیر این رسانه نگاه دقیقی شود . نتیجه واضح و زوشن اینست که اکثر محصولات  این رسانه هیچ اثر سازنده فرهنگی موثری نداشته است. رسانه ملی بی تردید در دستان افرادی غریب و نا همگون با خواسته های رهبری و مردم است . این روند تا به کجا خواهد بود ؟ کجایند کسانی که ادعای به خطر افتادن شعائر دینی و فرهنگی و عرفی شان تنها با بحثهای روزنامه ایران یا رسانه های خارج از حلقه خود گوش فلک را کر می کند ؟ اگر نمیدانند ،  برای بررسی آثاراین نوع برنامه ها و سریالها به مدارس و سطح جامعه ، مراجعه نمایند تا بیشتر روشن شوند .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

(مطلب ازصریح نیوز)

شکی نیست که فشارهای اقتصادی بر مردم آنان را آزرده خاطر کرده و مشقت هایی را برای آنان به بار می آورد. اما مردم هوشمند ایران همواره با سؤالاتی که در ذهن خود به دنبال جوابی برای آن می گردند، به ریشه یابی آن می پردازند.

روشن است که تحریم ها و مشکلات ساختاری تاریخی در اقتصاد کشور، در پیدایش این نابسامانی ها مؤثر می باشد اما واقعا سهم آن ها چقدر است و چرا به یکباره اینچنین خود را نشان داده است؟!

واقعیت این است که عده ای می خواهند با آدرس غلط دادن به شرکای غربی خود، دولت را ناتوان و خیانتکار معرفی و تحریم ها را بسیار اثرگذار بر زندگی روزمره مردم و به قول خودشان فلج کننده جلوه دهند.

هدف این فشارهای داخلی و خارجی تنها یک چیز است، وادار کردن ملت ایران به بازگشت از راهی که تاکنون به سوی آرمان های خویش پیموده است.
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 21 آبان 1391 :: نویسنده : حسن کلانتری

قوه قضائیه  هرچه توانست به دولت تاخت ، مجلس هم هیچ کم نگذاشت و با وجود تمام تظاهر ها به وحدت و ادعای اطاعت از رهبری همچنان بر خواسته های سیاسی و غرض مندانه خود پافشاری میکند.

ولی نکته اساسی این است که مردم با رهبری و دولت و رئیس جمهور هستند و این هم جزء وعده های خداست که ملتی که بر خواسته های بر حق خود مداومت کنند و برای حق تلاش کنند ، خداوند هم یاور آنها خواهد بود .

آری این چنین است که مجلس و قوه قضائیه درگیر موضوعی می شوند که نقصهای خودشان را بیشتر آشکار می کنند. قوه قضائیه مورد تفحص و تحقیق قرار میگیرد تا به دلایل مرگ ستار بهشتی پی ببرد . حال دو قوه بجای پرداختن به موضوعاتی مانندبرخورد با روزنامه ایران ، عدم برخوردبا کاریکاتور کیهان و ... باید خود با هم درگیر باشند . این همان یاری خداوند است که دست بر قضا در بحبوحه تناقضات برخوردهای قهرآمیز با وابستگان دولت و غیر دولتی ها شامل حال ملتی می شود که بر خواسته های بر حق خود مصرند و قرار نیست که کسی بتواند با هر قوه قهریه ای این روند به راه افتاده به دست دولت را متوقف نماید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آنچه که تحت عنوان بازگشت به قبل از 84 توسط آقای هاشمی بیان شده است، اساسا یک حرکت ارتجاعی برای مقبوض الید کردن یا به حاشیه راندن ولی فقیه است. جریان آقای هاشمی از مبسوط الید بودن رهبری خوشحال نیستند. اینجا به اعتقاد من، خیلی بحث دولت و شخص آقای احمدی نژاد مطرح نیست. هدف اصلی بی اثر کردن نقش ولی فقیه و امامِ امت در پیشبرد اهداف نظام است.

 ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پاشنه‌ی آشیل سریال‌سازی در ایران عدم جذابیت قصه و فیلم‌نامه است. اکثر سریال‏های تاریخی، به جای تکیه بر قوت فیلم‌نامه، بر جذابیت لباس، صحنه، ساختمان و البته دیالوگ زیبای ادبی و فاخر تکیه می‌کنند که علی‌رغم ایجاد جذابیت نسبی، نه امکان ارائه به مخاطب غیرایرانی دارد و نه می‌تواند مخاطب ایرانی را چنان که باید جذب قصه و محتوا کند.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سخنرانی مقام معظم رهبری در مورد نامه نگاری های آیت الله لاریجانی و دکتر احمدی نژاد، شاید ظاهری ناخوشایند داشته باشد ولی اتفاق بسیار مبارکی بود که نگاه سیاسی ما را تصحیح کند.


برای تحلیل این موضوع نیازمند چند مقدمه هستیم.

 

 

1- فشار قوه قضاییه بر دکتر احمدی نژاد.


a. آقای رحیمی بدون اثبات جرم متهم به اختلاس شد و حتی آقای اژه ای رسما از ایشان نام بردند.
b. توقیف چندین ویژه نامه روزنامه ایران از طرف دادستانی
c. حمله به روزنامه ایران با گاز اشکاور و توهین به کارکنان و شکستن گردن یکی از کارمندان و...
d. بازداشت بدون دلیل روحانی نهاد ریاست جمهوری و نزدیک به دو ماه انفرادی ایشان
e. بازداشت جوانفکر و زندانی کردن وی بدون روشن شدن اتهام ایشان برای افکار عمومی
f. سخنرانی علنی عله دولت

 


2- فشار از طرف دولت به آیت الله آملی لاریجانی


a. احتمال اتهام اعضای کابینه در اختلاص ها و مقاومت دولت
b. توهین وبلاگ نویسها به شخص آیت الهص لاریجانی
c. فشار روانی روزنامه ها و سایتهای اصولگرا و تحریک افکار عمومی علیه قوه قضاییه که از دولت می ترسند
d. ایجاد اختلال در روند رسیدگی به پرونده جوانفکر از طرف شخص رییس جمهور
e. سخنان دکتر احمدی نژاد پیرامون اختلاص سه هزار میلیاردی که قوه قضاییه محوم می شد.
f. و به عقیده ی من( اختلافات بین مجلس و دولت که اخبار آن باعث می شد نگاه آیت الله لاریجانی به دکتر احمدی نژاد منفی باشد و نزدیکی دو برادر به همدیگر و شاید کانالیزه شدن اخبار و اطلاعات واصله به قوه قضاییه)
g. اختلافات بین آقای اژه ای و دکتر احمدی نژاد که عملا موجب فشار بر رییس قوه قضاییه می شد.

 

 

پس اختلافاتی وجود داشت و به خصوص بعد از دستگیری و زندانی شدن آقای جوانفکر، این اختلافات شدت بیشتر گرفت و منتظر یک جرقه بد. این جرقه با درخواست رییس جمهور برای بازدید از زندان اوین زده شد و با نامه نگاریهای علنی تر شد.
نامه آیت الله لاریجانی شروع علنی شدن اختلافات بود هر چند به ظاهر این نامه خیلی محرمانه بود و آقای اژه ای در مصاحبه ی مطبوعاتیش تقریبا تمام محتوای این نامه را لو داد.
آقای احمدی نژاد نامه ای گلایه آمیز به قوه قضایی نوشت که در واقع مخاطب آن مردم بودند و قصد داشت از طریق تحریک افکار عمومی، شرایط نظارت بر قوه قضاییه را فراهم نماید. هر چند قوه قضاییه می توانست مسئله دیدار از زندان اوین را در جهت منافع این قوه مدیریت نماید و عملا بودجه ی زندانها را افزایش دهد.
پاسخ بسیار تند و گاهی توهین آمیز آیت الله لاریجانی به دکتر احمدی نژاد، عملا موضوع اختلاف بین دو قوا را تماما به نفع جریان نفاق و ضد انقلاب داخلی و دشمنان قسم خورده خارجی تمام کرد.

 


سایت بی بی سی از اختلاف بین مسئولین شدیدا استقبال کرد و اعلام نمود که این اختلاف در واقع اختلاف بین رهبری و تیم ایشان با رییس جمهور است و تلاش نمود در این دعوا طرف دکتر احمدی نژاد را بگیرد و در واقع اصل اختلاف را برای ضربه زدن به جایگاه رهبری مدیریت نماید. چیزی که بیش از یک سال و نیم در انتظار آن بودند و سوژه ای نا مبارک برای آن یافتند.

 

سایت کلمه که مهمترین سایت جنبش سبز می باشد، تلاش کرد در گزارشاتی اثبات کند رهبری و تیم ایشان متوجه شده اند که در مورد احمدی نژاد اشتباه کرده اند و احمدی نژاد همان بود که میرحسین موسوی در سال 88 می گفت. احمدی نژاد قانون مدار نبود و رهبری مقصر اصلی است چرا که در سخنرانی بعد از انتخابات 88 از دکتر احمدی نژاد دفاع نمود و عملا کشور را به کودتاچیان سپرد.


صدا و سیما نیز در این دعوا ورود کرد و تلاش کرد به مردم القا کند رییس جمهور به مسئله اقتصاد اهمیت نمی دهد.
سایتهای مختلف نقد های تندی علیه آیت الله لاریجانی گذاشتند و عملا ایشان را سیبل تخریب هایشان کردند.
پس در این دعوای علنی شده هیچ کسی سود نکرد الا ضد انقلاب داخلی و دشمنان خارجی رهبری و انقلاب.


مقام معظم رهبری در این سخنرانی به چند نکته اشاره کردند
1- اختلاف نظر بین آیت الله لاریجانی و دکتر احمدی نژاد چیز مهمی نیست و اساسا چنین اختلاف نظرهایی ولو در نحوه مدیریت هیچ اشکالی ندارد. این آزاد اندیشی و تحمل نظرات مخالف همواره در سخنان رهبر عزیز انقلاب موج می زند. ایشان تنها راه پیشرفت انقلاب را رواج آزاد اندیشی و پرهیز از دعوا ها و تحریک احساسات جامعه می دانند، چیزی که اصولگراها مطلقا به آن پایبند نیستند و در چند سال اخیر نشان دادند که اساسا اهل آزاد اندیشی و نقد و نظر نیستند.
2- مسئولان حسن نیت دارند و این مورد تنها یک غفلت بوده و نه چیز دیگر. در واقع مقام معظم رهبری تلاش داشتند با این جملات به دعواها و تخریب ها پایان دهند و به عقیده ی من مقصود این جمله مقام معظم رهبری ، مخالفان دولت و قوه قضاییه بودند که نباید به بهانه تذکر رهبری، احمدی نژاد و لاریجانی را تخریب نمایند.

علی رقم تذکر مقام معظم رهبری سایت های اصولگرا، تخریب گسترده دولت را در دستور کار خود قرار دادند. از جمله سایت الف.
3- همواره در دعواها دشمن اصلی را زیر نظر داشته باشیم و به خاطر امر بزرگ از دعواهای کوچک صرف نظر نماییم.

 


نتیجه گیری:
سخنان مقام معظم رهبری در واقع موجب وحدت مسئولین و مردم در راستای اهداف انقلاب و مدیریت وضیعیت اقتصادی خواهد شد. رهبری مرتبا شرایط ویژه ی امروز جمهوری اسلامی را تذکر می دهند و معتقدند در شرایط پیچ تاریخی امروز، نه مردم و نه مسئولین، هیچکدام نباید غفلت کنند.
قطعا نتیجه ی بهبود وضعیت اقتصادی، به نفع دولت احمدی نژاد خواهد بود.
پس سخنان مقم معظم رهبری یک اتفاق مبارک است.
نکته ی دیگر اینکه اگر امروز در خراسان شمالی چنان استقبالی از رهبر انقلاب می شود و سخنان ایشان چنین تاثیری در فضای سیاسی کشور دارد، به برکت دولت انقلابی و زحمت کشی است که در سایه ی حمایت های رهبر انقلاب، خدمات چشمگیری داشته و نوعی رضایت عمومی از انقلاب ایجاد نموده اند

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 10 آبان 1391 :: نویسنده : حسن کلانتری

رئیس مجلس محترم پس از بیانات رهبر عزیزمان اعلام نمودندکه مجلس باپیروی از رهنمودهای رهبر فرزانه در صدد خواهد بود تا از این پس بجای پرداختن به موضوعات و تصویب قوانین غیر ضروری د رجهت منویات ایشان تلاش نماید.

این به این معنی است که مجلس از این به بعد نباید پیگیر قوانینی مانند محدود کردن داوطلبی ریاست جمهوری، استیضاحهای پی در پی و بدون نتیجه ،پافشاری بر کنار گذاشتن یک مدیر دولتی از راس یک سازمان وتصویب قواین متداخل در امور اجرایی و ... از این دست باشد . بجای این کارها مجلسیها می توانند برای تسهیل خدمت رسانی دولت ، اجرای طرح بزرگ هدفمندی یارانه ها (که به تاییدرهبری هم یک جراحی بزرگ اقتصادی است ) و  عدم سخنرانیهای سیاسی و تشنج زای برخی نمایندگان و ... اقدامات ارزنده ای انجام دهند .. البته روزهایآینده این را بهتر نشان خواهند داد .

همچنین رهبر فرزانه فرمودند که مسائل کوچک را نبایدبه میان مردم کشیده و آنها را تبدیل به اختلافات بزرگ نمود . آیا مصداق این سخن نمیتواند عدم تمکین قوه قضائیه به درخواست رئیس جمهورمحترم باشد؟ اگر میان روسای قوا همدلی و هماهنگی باشد ایا بازدید یکی از حوزه دیگری ،بازدید غیر قانونی و همانند بازدید یک غریبه فرض می شود ؟ اگر تنها بهانه عدم تمکین قوه قضائیه وجود یک متهم از دولت در زندان است ؟ چرا قبل از بازداشت ایشان در باره این درخواست با دید مثبت برخورد  نشده است ؟

آری کشاندن چنین اختلافاتی که بسیار کوچکتر از آن هستند که در میان این مردم و اهداف نظام خللی ایجاد کند ولی باید دید چه کسانی با ظرفیتهای کوچک از قدم اول موجب بزرگ شدن چنین مسائلی در عرصه رسانه ای میشوند تا قلبهای دلسوز و دسندار این نظام به درد آید؟

آیا نظام ما با این همه ظرفیت و قدرت نرمی که دارد و موجب به چالش کشیده شدن نظامهای فکری و ایدئولوژیهای حاکم و سلطه گران قدرتمند شده است ، نباید تاب و تحمل بحثهای رسانه ای فرهنگی در درون خود را داشته باشد ؟ و با احکام تنها چند فرد با نفوذ حوزه ای و محفلی وابسته به گروههای خاص موجب تکفیر صاحبان فکر و اندیشه شد؟!

اگر به شروع این بازیها درست نگاه شود خواهیم دید که شروع بازی با اتهام بوده است . گروهی به گروه دیگر اتهام انحراف زده اند و در حالی که گروه موردحمایت دولت کاری جز ایجاد بحث و نظریه نکرده اند ولی طرف مقابل بدون پاسخ منطقی اقدام به اتهام نموده است اتهام به کسانی که د رعمل کارهایی در این کشور به انجام رسانده اند که مورد تایید مردم و رهبر بوده است . به سخن دیگر ، در حالی که دولت د رمیدان کار و خدمت  موفقیتهای بزرگی کسب نموده طروه مقابل بدون داشتن کارنامه عملی در خدمت رسانی و حتی با پس رفت در بسیاری از زمینه ها ،بازی را به عرصه سیاسی کاری کشانده است و دولت را نیز به این دام نزدیک نموده است ،چرا که این بزرگترین تبلیغ برای یک دولت است و کسانی هستند که با سوابق روشن در فتنه های گذشته این را بر نمیتابند .

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
سوالی که از ساعت انتشار نامه جوابیه  دکتر به رئیس قوه قضائیه مثل خوره به جانم افتاده این است که آیا می شود در اجرای عدالت نیز مصلحت اندیشی کرد. آیا میشود در نظامی که امام (ره)همه چیز آن را از مستضعفین و پا برهنگان دانست ، حق ملت را کشت و به خاطر هدفی سیاسی ،پدری گردن کلفت ،باندی با نفوذ،تسویه حسابی جناحی و... مصلحت اندیشی کرد. از هنگامی که نامه دکتر را دیدم خواب از چشمانم رفت که نکند حرف خانواده هاشمی درست باشد آنجا که گفتند رئیس دستگاه قضاء و سخنگوی آن  چندین بار پیام دادند که مهدی به ایران نیاید ،مصلحت نیست،مصلحت اندیشی بود.نکند حکم فائزه که مجازاتش کمتر از توهین کننده به خود او بود در حالی که او  به نظام و رهبری و همه پایه های نظام علنا توهین کرد و چراغ سبز به فتنه و فتنه گران داد ،مصلحت اندیشی بود.نکند رسیدگی نکردن به شایعه زمین خواری برادر مصلحت اندیشی بود.نکند رسوا نکردن مفسدان اقتصادی بعد از این همه پیگیری مصلحت اندیشی بود.نکند محاکمه نکردن سران فتنه بعد از آن همه تاکید رهبری و درخواست مردم ،مصلحت اندیشی بود.نکند انتصاب آقای اژه ای به سمت سخنگوی قوه که از مخالفان این روزهای احمدی نژاد است،مصلحت اندیشی بود.نکند گرفتن یک جوان وبلاگ نویس و بریدن حکم یک ساله برای آن ،مصلحت اندیشی بود. نکند روی زمین گذاشتن مطالبات رهبری از قوه قضاء هم مصلحت اندیشی بود.نکند.... که حالا رد کردن درخواست قانونی و برحق رئیس جمهوری یک کشور ،مصلحت اندشی شده است.
ای برادران بدانید که در نزدیکی ایام محرم هستیم و بهترین آئینه عبرت تاریخ ،واقعه عاشوراست.آنجا مصلحت اندیشی سلیمان سرد خضایی ،به ناچار تاریخ را به سمتی کشاند که امام حسین در گودی قتله گاه به خون تپید.
و حال زیبا ترین پیامی که میتوان به حامیان مظلوم این روزهای دکتر داد این است  که:
اگرتیغ را بر گلوی اسماعیلت نکشی بر حنجره ی حسین کشیده ای!!
اگر با علی نباشی ناگزیر با معاویه ای. بی طرف وجود ندارد، فرقی نیست بین کسی که حسین را تنها گذاشت و کسی که بر او شمشیر کشید. فاصله ای نیست میان کسانی که به میدان جنگ با حسین آمدند و آنانی که به کنج خانه هاشان خزیدند. نماز ظهر عاشورا را اگر به حسین اقتدا نکنی، به یزید اقتدا کرده ای، حتی اگر در خلوت سجاده ات به فردی خوانده باشی!!
و چه زیبا گفت آن معلم بزرگوار که: «اگر در جبهه ی انتخاب حق و باطل نیستی هرکجا که می خواهی باش، خواه به نماز ایستاده باشی خواه به شراب نشسته، این هردو یکی است».  
بدانید که گرفتن و زندانی کردن ما وبلاگ نویسان حامی اگر هم به مصلحت باشد ،فرقی ندارد .حنجره ای که ندای حق دارد را نمیتوان برید و خاموش کرد ،تاریخ پر است از این عبرت ها
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

آنرا که حساب پاک است از محاسبه چه باک است .

چند سالی است که اتهام زنی بر بحث منطقی و پیش داوری برقضاوتهای درست پیشی گرفته است و کم کم تبدیل به یک رسم شده است . اگر عده ای بخواهند کسی را به هر نحوی از حلقه خود حذف کنند بهانه اش را اگر نیابند ،درست میکند. از هر اهرم و دست آویزی استفاده می شود تا یک حرف را نگفته به مردم بقبولانند و آنهم حرفی نیست جز اینکه عده ای نمیخواهند مسیر این دولت ادامه داشته باشد .

 ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :