تبلیغات
بیّنه - سیاسی - مطالب آذر 1391
 
بیّنه - سیاسی
دلیلی روشن در فضایی فتنه آلود
یکشنبه 26 آذر 1391 :: نویسنده : حسن کلانتری
عملکرد مجلس شورای اسلامی در ذهن مردمی که نمایندگان آن را تعیین می کنند در ماههای اخیر سوالهای بزرگی ایجاد نموده است که نیازمند پاسخ است تا شبهه ها برطرف گردد و یا مسیری که اکنون مجلس نشینان اختیار کرده اند تغییردهد  


1- چرا با وجود اهمیت و اولویت های مسائل اقتصادی نمایندگان و هیئت رئیسه دائما فوریتها و قوانینی در ارتباط با محدود نمودن دولت تصویب می کنند ؟ 

2- آیا هنگامی که افزایش قیمت ارز موجب اظهار نظرها و موضع گیریهای آنچنانی و زیر سوال بردن دولت بخصوص در میان مجلسیها شده بود و صدا و سیما نیز با هماهنگی عالی نسبت به انتشار نظرات برخی نمایندگان و انتقادات غیر کارشناسی  می نمود، نباید در این روزها که دولت با تدابیر خوب و شایسته موفق به کنترل بازار شد ، نیز مقدار همراهی و نقاط قوت مجلس و دولت در این زمینه بازگویی بیشتری می شد ؟ 

3- در شرایط تحریم و فشارهای بی سابقه اقتصادی ، در حالی که برخی ادعای تورمهای نجومی برای پس از هدفمندی یارانه ها داشتند ، چرا با وچود موفقیت این طرح از اجرای بخشهای بعدی جلوگیری نمودند ؟

4- مجلس محترم که با ادعای کاهش فشار بر مردم و حمایت از تولید اقدام به مانع تراشی در طرح بزرگ هدفمندی نمود ، چه اندازه در استفاده از فرصت تحریم ها و رونق بسیار بیسابقه بازار بورس اقدام به تصویب مصوبه یا قوانین حمایتی برای استفاده از این ظرفیت و  تولید داشته است ؟ 

5- و آخرین و مهمترین سوال اینکه آیا مجلس نشینان محترم اصلا اخبار اقتصادی را مطالعه و یا تحقیق می نمایند ؟ یا فقط منتظر هستند که ببینند دولت کدام دو سازمان یا وزارت خانه را میخواهد ادغام نماید و یا با کدام ضعف دست و پنجه نرم می کند تا فردای آن روز برای آن مصوبه داشته باشند ؟ 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مهندس مشایی :
پرچمدار ولایت و عدالت مقام معظم رهبری است

مشاور و رئیس دفتر رئیس جمهور در گفت و گویی به نكات مهمی در ارتباط با مسائلی كه این روزها از سوی منتقدان علیه دولت مطرح می شود به صراحت پاسخ گفته است.
اسفندیار رحیم مشایی در این گفت و
گو تبعیت از ولی فقیه را از لوازم اعتقاد به غیبت امام عصر(عج) دانسته است.


** مدت زیادی است كه عده ای تلاش می كنند در باره اعتقاد شما به ولایت فقیه تشكیك كنند و در این زمینه به شبهه افكنی و ابهام آفرینی روی آورده اند، لطفا در این زمینه نظر خود را به صراحت بیان كنید.


در شرایط فعلی، بنا به دلایلی قصد پاسخگویی به شبهات بی اساس و اكاذیب را ندارم، اما در این مورد باید تاكید كنم كه ولایت فقیه، آرمان مهم انقلاب اسلامی و بزرگترین یادگار ماندگار امام (رض) است و اصولا انقلاب اسلامی بدون ولایت فقیه شكل نمی گرفت و نمی توانست با اقتدار به حیات بالنده خود ادامه دهد. چنانكه بارها گفته ایم ما زندگی در سایه ولایت فقیه را تمرین زندگی در حكومت جهانی امام زمان(عج) می دانیم و تبعیت از ولی فقیه از لوازم اعتقاد به غیبت امام عصر(عج) است.
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آقای مرسی در انتقاد از دولت سوریه و اتهام زدن به بشار اسد برای سركوب قیامهای مردمی (؟) خواستار برقراری دموكراسی در سوریه شد. این موضع حتی در ایران و در جریان برگزاری جنبش عدم تعهد تكرار شد . 

سوال این است كه آیا اعتراضات فعلی كه در مصر جریان دارند مشروعیت دولت ایشان را زیر سوال می برند ؟ این اعتراضات از طرف كدام قدرتها و با كدام هدف استراتژیك حمایت می شوند ؟ آیا هر آشوبی را میتوان به حساب آزادی خواهی و دموكراسی خواند ؟
هر آنچه اكنون در مصر روی می دهد همان نتیجه ای را دارد كه در سوریه خواهد داشت . آری اعتراضی كه خواسته خود مردم نباشد و وارداتی باشد معیار سنجش خوبی برای اتهام به دولت سوریه ی مشابه آن نیست . آقای مرسی آن روز حتما نمی دانست كه در سوریه نیرو های خارجی و داخلی بدون تایید مردم و با حمایتهای انگلیس و آمریكا و اسرائیل اقدام به حركت كرده اند . و این امر ممكن است روزی در مصر هم اتفاق بیفتد .
شاید اكنون ایشان بتوانند درك كنند كه حر آشوبی را نمیتوان دموكراسی خواهی خواند . بخصوص كه این ادعا از طرف اربابانی مطرح شود كه از این شعار برای از میان برداشتن موانع انتفاعی خود استفاده می كنند . آنها كسانی هستند كه از این شعار برای نا پایدار كردن كشورها و گل آلود كردن اب و گرفتن ماهی برای خود و شركایشان استفاده میكنند . بطوری كه الان حتی اقای مرسی به وضوح میبینند كه طرفهای ایشان حتی تا روز رای گیری هم صبر نمیكنند و بر طبل سقوط می كوبند و با وعده هایی كه می گیرند در صدد ایجاد حاسیه امن برای رژیم صهیونیستی در منطقه هس
تند .
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 15 آذر 1391 :: نویسنده : حسن کلانتری
یکی از مهم ترین و اساسی ترین حربه های شیطان برای شکست جبهه حق نفوذ در افراد مهم و القای قدرت خواهی  در آن شخص و به نابودی کشاندن نسل  تحت رهبری او می باشد . این روش در برابر دیگر روشهای شیطان  خطرناکتر است و به دلیل پوشش آن ، در طول تاریخ آسیبهای موثری بر بشریت  زده است . و اما این فتنه در آخر ازمان به نهایت اوج خود می رسد و اگر مردم و جامعه هوشیار نباشند و معیارهای درستی  در نزد خود نداشته باشند به سادگی سرمایه های معنوی خود را خواهند باخت . این فتنه اکنون در جامعه ما هم نمود بیشتری به خود گرفته و میگیرد ، به طوری که مراکز دینی و فرهنگی ما که باید ولایت پذیری و تبعیت شان از ولایت سرمشق باشد ، پدیده هایی  را شاهد هستند که در آنها سرمشقهایی برخلاف این حقیقت ارائه می شوند و الگوهایی که خیلی از افراد برای خود قبول کرده اند آن عملکردی از خود نشان می دهند که نباید باشند .  علما و اهل تفکر اگر در خدمت افکار سالم نباشند ضرری که به دین و جامعه می رسانند فراتر از دیگران است . درنتیجه این تلقی و فتنه ها ست كه گروهها و اشخاصی اعلام موجودیت می كنند و خود و عقیده خود را بالاتر و سالم تر از هر عقیده دیگری می دانند و سعی در تابع كردن دیگران و تامین نیرو هایی برای اهداف آلوده خواهند كرد .
خطری كه افراد دین مدار را در این جبهه تهدید می كند بسیار جدی است و تنها راه مبارزه با آن تقوی است كه به صاحب آن بصیرتی می دهد تا دچار لغزش و انحراف نشود .
اینكه در چند ماه اخیر كسانی  بحثهایی را دامن میزنند كه   در احساس وظیفه و تشخیص خطر، از رهبر انقلاب هم پیش میافتند وبه این وسیله ابزاری میشوند برای مخالفتهای سیاسی و بهره برداری عده ای دیگر ، مصداق همان شیاطین و یا اجیر شدگان شیطان هستند كه در پوشش دین و مذهب و سیاست تنها یك قصد و نیت دارند و آنهم قدرت طلبیها، و دنیا زدگی هایی است كه ریشه در اغوای دنیایی و شیطانی دارند .
واژه انحرافی و دولت منحرف یكی از واژه هایی است كه در خدمت گروهی در برابر گروه دیگر است و بدون اثبات تا بحال موضوعی شده تا دستاویز ی در دستان مخالفین آگاه و موافقین ناآگاه باشد تا دشمنان آشكار و پنهان در زیر طرح چنین واژه ای كارهایی صورت دهند كه بدون آن نمی توانستند .
یكی از این كارها كم نمودن طرفداران دولت و ولایت است تا بزرگترین پایگاه نظام دچار تفرقه و تزلزل گردد . و دیگری ایجاد شبهه و تفرقه میان مهره های اصلی نظام است . و ....
حال دو گروه دچار این تهمت زنی و پیش داوری شده اند كه هر كدام به نوعی در خدمت بدخواهان نظام هستند :
گروههای داخلی مانند اصولگرایان و اصلاح طلبان ،
در برخورد با این گروهها باید گفت كه احتمال وجود چنین انحرافی در دولت اگر هم درست باشد این گروهها نباید با وجود اذعان به ولایت پذیری و پذیرش رهبری بعنوان نگهبان بزرگ انقلاب ، بر طبل وجود انحراف بكوبند چرا كه به گفته خود رهبری در صورت نیاز و وجود چنین چیزی خود ایشان به وقتش اقدام نموده و به مردم در این زمینه آگاهی خواهند داد . بنا براین اصرار عده ای از این گروهها بر این موضوع اكنون می تواند نشان دهنده وجود همان حربه هایی باشد كه اكنون با نزدیك شدن به انتخابات بهتر دلایل خود را نشان می دهند .

گروههای ضد انقلاب و اهل خارج :
این گروهها با طرح چنین موضوعی دو هدف را دنبال می كنند كه یكی حد اقلی و دیگری حداكثری است ، اگر توانستند افرادی از حامیان واصولگرایان را از اطراف دولت پراكنده كنند كه به اهداف حد اقلی خود رسیده اند و اگر نه حمایتهای رهبر از دولت را با توجه به رهنمودهای ایشان در باره دولت و عملكرد های دولت زیر سوال برده و بزرگترین خواسته های خود كه ضربه به رهبری است را اجرا نموده اند .


حال باید به گروه اول تذكر داد كه مراقبت نمایند در فتنه های شیطانی كه در صدر به آن اشاره شد گرفتار نشوند و خواسته یا نا خواسته دچار لغزش نشوند . انشا الله .
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :