تبلیغات
بیّنه - سیاسی - مطالب فروردین 1392
 
بیّنه - سیاسی
دلیلی روشن در فضایی فتنه آلود
شنبه 24 فروردین 1392 :: نویسنده : حسن کلانتری
سریال شبهای برره  یادتون هست ؟ همون که توش یه پاسگاه ژاندارمری بود و یکی از مامورین و فرمانده او بعضی وقتها با تماس با شخصی  فرضی که وجود خارجی نداشت ، دستوراتی رو ازش میگرفتند و یا کارهایی را به او نسبت میدادند . و برای اینکه اثر و پیاز داغ دستور مورد نظر رو هم زیاد کنند شروع به بزرگنمایی از خرزو خان می کردند و او را موجودی عجیب و دارای تواناییهای زیاد ترسیم می نمودند . به هر حال به این وسیله اهالی ساده روستای برره در طول مدت های بسیار با احساس خطر از ناحیه خرزو خان  به خواسته های دو گماشته در ژاندارمری که از اعتبار خود کم آورده بودند و یا چیزی در چنته نداشتند تا با منطق  بتوانند مردم روستا را با خود همراه کنند،   تن داده و تبعیت می کردند . 

داستان برخی کاندیداهای احتمالی  این دوره ریاست جمهوری و عملکرد آنها هم بسیار شبیه داستان شبهای برره است که چون برای تبلیغ خود چیزی برای تبلیغ و تکیه بر داشته های خود ندارند علاقمند هستند تا یک موحود و یا گروه فرضی ایجاد کنند و بجای اینکه برنامه های خودشان را اعلام نمایند و یا انتقادهای علمی و منطقی ارائه دهند، بر علیه آن گروه فرضی هرچه دوست داشته باشند میگویند و یک جریان انحرافی  و یک سردسته (بخوانید خرزو خان ) ترسیم نموده اند تا هنگامی که کم آوردند به آن اشاره کنند و از ان بگویند که : اگر ما رآی نیاوریم خرزو خان میاد و همه شما رو منحرف میکنه و همه رو میبره سربازی یا هرچی دارید ازتون میگیره و بیچاره میشید و .... 
حالا مردم ساده و بیچاره هم اگر مانند مردم برره باشند و در وادی جریانات و عملکردهای خرزو خان و دارو دستش نباشند (!)و از کاندیدای مورد نظر هم اطلاعاتی نداشته باشند ترس برشون میداره و برای نجات خود هم که شده به فرد کاندید رآی میدن ! 

این داستان وقتی قابلیت عملی شدن داره که :

اولا مردم ، برره ای باشند . یعنی در یک جامعه بسته و محدود زندگی کنند که تنها نماینده ای که دیدهاند از طرف حاکمیت دو تا مامور دولتند . در حالی که الان شرایطی بوجود اومده که رئیس دولت چهار نوبت به تمام مناطق حاکمیتی کشور رفته و این مسئله دیگه برای مردم دست نیافتی نیست و حتی هیآت دولت تا محرومترین روستا ها هم سر زدند و مردم اون مناطق هم خدمات دولت و نظام رو با چشمهای خودشون دیدند . 

دوم اینکه : خرزو خان واقعا وجود خارجی نداشته باشد و توانایی دفاع از خود و اثبات خلاف آن چیزی که در باره اوتبلیغ می شود نداشته باشد . یعنی به همان منوال خرزو خان بماند و همچنین واقعا منحرف باشد . 

سوم اینکه : داستانهای راویان کارهاو خلافهای  خرزو خان  سرو ته داشته باشد . یعنی دروغ نباشد و مردم آنها را قبول کنند . 
چهارم اینکه : خود شخص روایت کننده (کاندید ) مقبولیت داشته باشد و کارهایش در ترازوی عدالت مردم و نظام رد نشود و 
....

از این داستان و طنز آن که بگذریم مردم آگاه و انقلابی ایران نشان داده اند که مردمی هستند که بدون توجه به تصویه حسابهای جناحی و دسته ای  مرعوب و مغفول هیچ شخص وگروهی نشده و مصلحت انقلاب و نظام خود را با هیچ چیز دیگری عوض نمیکنند .  این در گذشته هم ثابت شده است و مردم به وابسگیهای اشخاص و گروهها اعتنایی نکرده اند ، سال 84 و 88 و برخورد مردم با رئیس جمهور اسبق و نخست وزیر اسبق و نوه امام خمینی (ره) مصداق این گفته است . همه واقفند که مردم ایران به اشخاصی اقبال دارند که گفتمانشان و عقیده و عملشان در راستای مسیر انقلاب بوده و تابع ولایت فقیه باشد حال هر کس باشد برای مردم فرقی نمیکند . بنا بر این کسانی که حرف جدیدی برای ارائه به مردم ندارند بجای اینکه داستان سرایی کرده  موجبات  سرگرمی خود وعده ای را فراهمنمایند بهتر است نیرو های خود را در راستای موفقیت کشور و نظام و ملت بکار گیرند . تا در برابر اینهمه بدخواهان و دشمنان سربلند تر باشیم و با سرعت بیشتری به سوی هدف حرکت نماییم . 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

بسم ا... الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه والنصر واجعلنا من انصاره واعوانه والمستشهدین بین یدیه.

 گفتند که اکنون فرجام مراسم اختتامیه است. دوستی به من گفت: برای ایران اختتامیه وجود ندارد، برای ایران همیشه افتتاحیه است، آغاز است.

در پایان دو روز بسیار خوب، زیبا و دوست داشتنی هستیم. موج بزرگی از انرژی اکنون در سرزمین ایران جاری است.

اما سرزمین ایران کجاست؟ هر جا که نام ایران باشد و ایرانی باشد، آنجا سرزمین ایران است. من از این فراتر می گویم. هرجا که دلی در باور به خدا، در عشق به انسان می تپد، آنجا ایران است. هرجا که جلوه ای از مهربانی باشد، هرجا که نشانه ای از محبت و عشق باشد، هرجا که صفا باشد، همانجا ایران است. ایران همیشه مظهر عشق بوده است و معرفت. و در این باره دیروز سخن گفتم. عزیزان، من اکنون نه فقط خطاب به شما، بلکه خطاب به همه ایرانیان در هر جای دنیا که زندگی می کنند عرض می کنم، باور عمیق دارم که دوره­ی بسیار بسیار بزرگی برای ایران آغاز شده است. ما در فصل جدیدی از حیات تاریخی ایران هستیم. زمانه­ی شکوفایی و رشد مجدد ایران فرا رسیده است. همه­ی شواهد و قرائن بر این حقیقت زیبا گواهی می­دهند. چندان نیاز به استدلال ندارد، که ایران و ایرانیان رو به تعالی، پا به صبح صادق روز روشن زندگی می گذارند. شب سیاهی که چند صد سال براین سرزمین نهیب می زده است اکنون رو به پایان است.

ایرانیان بیدار شده اند. علامت این بیداری چیست؟ علامت این بیداری به خود آمدن است. به خود آمدن، خود را یافتن، خود را شناختن، قدر و منزلت خود را دانستن است. جایگاه ایران را شناختن است. امروز همه ایرانیان از اینکه ایرانی هستند احساس عزت می کنند. عزت یک احساس هدفمند است. خیلی جالب است. احساس عزت اتفاقی نیست. هیچ کس بر اساس تصادف احساس عزت نمی کند. احساس عزت از جنس علم است. محصول یک برآورد است، یک محاسبه است، یک درک است.
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سلام علیکم و رحمه الله

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لویک الفرج و العافیه و النصر و جعلنا من انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

به نام خدا، به نام زیبایی ها، به نام جانشین خدا، به نام انسان، به نام هر چه خوبی هست در جهان، به نام عشق، به نام علم، به نام نور، روشنی، به نام نیکی، به نام محبت و هم دردی، به نام همه ی خوبی ها که چون جمع شود، جایش ایران است.

 ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :