تبلیغات
بیّنه - سیاسی - مطالب مهر 1392
 
بیّنه - سیاسی
دلیلی روشن در فضایی فتنه آلود
پیشنهاد می کنم حتما بخوانید:
سیاست پیچیده بازیگران پیچیده ای لازم دارد و وضعیت پیچیده عملیات پیچیده ای هم طلب می کند. عیب بزرگ سیاست در کشور ما این است که با همه پیچیدگی هایش درگیر آدمهای ساده شده. بیشتر شخصیت های سیاسی با همه سابقه و افتخاراتی که برای خودشان رقم زده اند ساده و تک بعدی هستند و با شناختن «یک عامل» میتوان همه رفتارهایشان را تحلیل و حتی پیش بینی کرد. بازیگران ساده در وضعیت پیچیده دچا...
ر سردرگمی می شوند، آشفتگی و درهم ریختگی و تناقض های آشکاری که اخیرا بیش از حد به چشم می آیند بی ارتباط به همین موضوع نیست. جهانی پر از پیچیدگی به دست عواملی ساده افتاده، مردم هم از سیاست انتظار نابجای سادگی و روشنی دارند.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
این روزها شندیدیم که شرکتهای نفتی بزرگ غربی برای حضور مجدد در عرصه تولید و تجارت نفت ایران، لحظه شماری می کنند . آیا اقتصاد بیمار غرب و اوضاع بحرانی ابرقدرتهایی (!) مانند امریکا و انگلیس از سوی دولتمردان ما درک خواهد شد ؟ و آیا این موضوع بیشتر به نفع انها است یا ما؟
اگر از این فرصت دولتمردان ما استفاده کنند و با اجازه ورود آنها به عرصه اقتصادی نفت ایران امتیازاتی کسب نمایند، هیچ ایرادی ندارد که صنعت ما از ظرفیتهای موجود انها استفاده نماید.  ولی اگر از موضع ضعف و نیازمندی با آنها برخورد شود سودی که ایشان از صنعت نفت ما برای نجات اقتصادهای مریض خود خواهند برد بیش از انچه خواهد بود که در تمام دوره های تاریخی برده اند و غارت هم کرده اند .
آری اکنون که غرب در حال اعتذار و شکست مدلهای اقتصادی خود است تجربه ثابت کرده که هزینه اشتباهات و نا کارآمدیهای خود را به گرده کشورهای دیگرد من جمله خاور میانه ثروتمند میاندازد. حال که کشورهایی چون عربستان و قطر تمام بار مالی وارده به اقتصاد غرب را در جبهه سوریه پرداخت نموده اند و باز هم نتیجه دلخواه غرب کسب نشده است، غرب به دنبال توسعه تامین کمبودهای شرکتهای بزرگ خود از طرق فعالیتهای صنعتی و تجاری  بر امده تا به جبران مافات بپردازد و روند سقوط خود را کند یا قطع کند .پس حضور در نفت ایران بیشتر برای انها منفعت دارد تا ما .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 19 مهر 1392 :: نویسنده : حسن کلانتری
به نظرم شناخت كسینجر وتئوریهایش كه اغلب با تشریفات خاص در مجلات معتبر آمریكا وبه خصوص نهادهای وابسته به پنتاگون انتشار میابد, برای درك بهتر سیاست خارجی آمریكا در خاورمیانه ,لازم واجباریست...
سخنان بزرگترین تئوریسین فراماسون آمریکا درباره ایران کیسینجر در مصاحبه‌ای درباره ایران و آمریكا می‌گوید: آمریکا در حالِ گسترش دام برای روسیه و چین است و دراین استراتژی آخرین میخِ "تابوت"، ایران است. کشوری که هدفِ اصلی‌ اسرائیل است. جنگ میتواند شروع شود. من به پنتاگون گفته بودم که هفت کشورِ خاورِ میانه بدلیل منابع طبیعی آنها باید مهار شوند، آخرینِ آنها ایران است. برای این استراتژی پنتاگون تقریبا خوب عمل کرده و فقط ایران مانده است. ایران می تواند شرایط را به نفعِ ما رقم بزند. ‌نیرو‌های جوانِ ما آمادگی چنین جنگی را دارد و ما میتوانیم از پس آن بر بیائیم. اگر "نفت" را مهار کنیم، کشور‌ها را مهار کرده ایم و وقتی‌ "غذا" را مهار کنیم، ملت‌ها را مهار کرده ایم، به هر حال همه راه‌ها به ایران ختم می‌شود


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 19 مهر 1392 :: نویسنده : حسن کلانتری
بعد از آخرین سفر احمدی نژاد به نیویورک:

«امروز مسئولین کشور ما در پشت میز مذاکرات گوناگون، در تریبونهاى گوناگون، وقتى حرف میزنند، حرفهاى پخته، جامع، جالب و درست زده میشود»
(بیانات رهبر انقلاب در جمع نخبگان خراسان شمالی، 25 مهر 1391)

بعد از اولین سفر روحانی به نیویورک:

«ما از تحرك دیپلماسی دولت حمایت میكنیم و به تلاش دیپلماسی اهمیت میدهیم و از آنچه در سفر اخیر بود حمایت میكنیم البته برخی از آنچه در سفر نیویورك پیش آمد به نظر ما بجا نبود لكن ما به هیئت دیپلماسی دولت خدمتگزار خوشبین هستیم ولی به آمریكاییها بدبینیم.»
(بیانات رهبری در دانشگاه‌ افسرى ارتش ، 13 مهر 1392)
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 6 مهر 1392 :: نویسنده : حسن کلانتری
چه شده است بر مردمی که دینشان اسلام است و مذهبشان شیعه و امامشان حاضر و ناظر و منتظر؟!
چه شده است بر جماعتی که وقتی سرمایه ای چون انسان کامل متصل به خدا دارند به دنبال خوشبختی در مسیر دیگری میروند .
چه شده است به ایمانها و اعتقاداتی که زمانی آمریکا را پشت سر گذاشتند ، ولی اکنون خوشبختی و سعادت خود را در ارتباط با کشوری میدانند که تمام عصیانهای بزرگ و شیطنتهای تاریخ معاصر از او نشات گرفته است . ؟!!

همه میدانیم که آرمانهای انقلاب ما و آرمانهای کشور فراماسون آمریکا قابل جمع شدن در یک ارتباط و .. نیستند و برای ارتباط داشتن باید یا ما کوتاه بیاییم و یا آنها .

آیا ما آرمانهایمان را رها خواهیم کرد یا آنها ؟
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :