تبلیغات
بیّنه - سیاسی - مطالب آبان 1393
 
بیّنه - سیاسی
دلیلی روشن در فضایی فتنه آلود

دولت بهار

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی ادیب یزدی در گفتگو با سرویس اجتماعی پایگاه ۵۹۸ در باره مقایسه ی شخصیت جناب حر بن یزید ریاحی با سران فتنه در سال ۸۸ در زمینه ی توبه، گفت: این قیاس یک قیاس مع الفارق است به این جهت که جناب حر مردانه وارد میدان شد که اولاً با سر پایین و حالت خجالت و شرمندگی و آه و ناله و استغاثه به پیشگاه اباعبدالله (ع) رسید و از شدت خجالت حتی در چشم های حضرت هم نگاه نمی کرد و ثانیاً در همان فرصت اندک جبران مافات کرد و جزء اولین شهدای کربلا بود به شکلی که در ردیف شهدای بزرگ کربلا قرار گرفت.

وی افزود: ما حرفی نداریم که در انقلاب اسلامی هم در رابطه با فتنه ی ۸۸ حرِ در میدان داشته باشیم، به شرطی که همان طور که از اسم حر بر می آید حرمآبانه به میدان بیایند. در پیشگاه ملت و رهبری سرشان پایین باشد، باید شرمنده باشند و جبران مافات بکنند. اما این ها هنوز طلبکارند، این ها هنوز معتقدند که در انتخابات ۸۸ تقلب شده و علیه نظام سیاه نمایی می کنند، در محافل خصوصیشان هم به همه ی مقدسات می خندند و به مقدس ترین مفهومی که نزد مردم ما مطرح است یعنی ولایت، اعتقادی ندارند.

استاد حوزه علمیه در ادامه اظهار داشت: به نظر می آید این قیاس بسیار عجولانه و سوء استفاده از نام مبارک حر بوده و این ها فکر می کنند مردم عوام اند و با یک کلمه ی حر که روی فتنه گرها بگذارند بیایند آب توبه روی سرشان بریزند.

حجت الاسلام ادیب یزدی در پاسخ به این سؤال که چرا جناب حر می تواند الگو برای سران فتنه باشد، گفت: البته این ها بدون اینکه خودشان هم توجه داشته باشند مطلبی را عنوان کردند که خیلی هم نمی توانند از آن استفاده ببرند چون جناب حر اولین کسی بود که جلوی کاروان اباعبدالله (ع) را گرفت و آب را به روی خاندان پیامبر بست، یعنی جناب حر منهای آن توبه ی جانانه اش سابق ی سیاهی داشت، حالا ما سابقه ی سیاه آقایان را قبول داریم اما تا توبه ی حر هنوز فاصله دارند، البته توبه پذیر خدای تعالی است. حضرت امام ره می فرمود: هیچ کس را از رحمت خدا مأیوس نکنید؛ ما هم در آن حدی نیستیم که کسی را از رحمت خدا ناامید کنیم، ان شاء الله مردانه و حرگونه بیایند جلو و اظهار پشیمانی کنند. ضمن اینکه سایه ی مبارک رهبر بزرگوار بر سر نظام و کشور هست، آقا هم خودشان به قدر بزرگوارانه و حکیمانه به قضایا نگاه می کنند.

حجت الاسلام ادیب یزدی در این زمینه که چه خصلت هایی در جناب حر وجود داشت که سران فتنه می توانند به عنوان الگو قرار دهند، افزود: بزرگترین خصلت جناب حر شرمندگی او در پیشگاه اباعبدالله بود و اینکه گول امویان و جریان تبلیغات طاغوت زمان خود را خورد اما بحمدالله با تلنگر رسول خدا (ص) و عنایت امام حسین (ع) بیدار شد.

وی بیان نمود: فتنه گران هم فریب بازی دشمن را خوردند و فکر کردند استکبار می تواند پناهگاهی برای آن ها باشد. وای به حال کسی که به دشمن اعتماد کند و بر خودی بتازد و در مقابل او بأیستد و در زمین دشمن بازی کند. در عین حال درهای رحمت الهی باز است که اگر واقعاً معلوم شود پشیمان اند انشاءالله رأفت و رحمت نظام اسلامی باید بر غضب و انتقام گیری اش غلبه کند همان طور که پیامبر اکرم در روز فتح مکه با وجود آن همه ظلمی که از مردم مکه دید به آن ها فرمود: “أنتم الطلقاء”.

حجت الاسلام ادیب یزدی با اشاره به فرصت هایی که برای تأسی به جناب حر برای سران فتنه وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه نظام اسلامی ما با کمال مظلومیت و به تنهایی و تمام قامت در مقابل استکبار و صهیونیست و وهابیت ملعون و منافقین ایستاده است، باید آن هایی که مرد میدان مقاومت هستند خودشان را نشان بدهند زیرا اکنون شرایط بسیار حساسی حاکم است و ساعتی نمی گذرد که ما با توطئه های جدیدی مواجه هستیم از این رو فرصت بسیار مناسبی است که ما دل ها را به یکدیگر نزدیک تر بکنیم و وحدت را در میان مردم تشدید نماییم.هر جریانی که بتواند همدلی مردم را تشدید کند قابل تأیید و مورد عنایت الهی است و هر جریانی که آحاد ملت را ازهم متفرق کند یک جریان شیطانی است.الان بهترین فرصت است که ما احراری داشته باشیم که در گذشته زبان دشمن شدند و با دشمن هماهنگ گردیدند و اکنون بیایند و واقعاً در پیشگاه خداوند و ملت عذرخواهی کرده و به صفوف دشمن شکن مردم بازگردند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 3 آبان 1393 :: نویسنده : حسن کلانتری
تجربه چندمین بار بازیهای سیاسی و آشوب سازی ...


1. ورود یک جناح تند رو یا اصول گرا ، یا یک گروه از نمایندگان اصول گرا ویانهادهای وابسته به رهبری....برای تحریک ساختگی مردم ! مثلا ورود وزارت اطلاعات به قتلهای زنجیره ای، یا ورود انصار حز ب الله برای امر به معروف و نهی از منکر بصورت قهریه!

2. ایجاد موج مخالفت جامعه با کارهای فراقانونی مذهبیها و اصولگراها از طریق رسانه های داخلی و خارجی به رهبری bbcفارسی و رهروی روزنامه های اصلاحات و گروههای روشنفکری و...

3. گرفتن اقرارهای زبانی و ثبت شفاهی فعالیت های مذهبیها ی تندرو و اصولگرایان غافل از پازل دشمن . مثلا ادعای اجرای طرح برخورد با بدحجابی از طرف انصار که بیشتر اصولگراها خواسته و نا خواسته نقش دشمن یار را بازی میکنند

4.دمیدن در بوغ تبلیغاتی و آژیته کردن مردم عادی در برابر اصولگراها ...

5.اقدام عملی توطءه آمیز برای جرقه زدن بر آتش آشوب و اعتراض به کارهایی که بی قانون و ضد عرف و و شرع است ولی مطابق تبلیغات فقط از طرف اصولگراها انجام شده و یا حمایت میشود. و ...

6. نهایتا با ،گذشت زمان و آشکار شدن یا نشدن حقیقت موضوع رسانه های معاند نهایت استفاده را از جریان راه انداخته می نمایند تا از میان این التهاب افرادی را در عمل انجام شده قرار داده و آشوب را کلید بزنند. در تمامی چنین سناریو هایی دشمن خوب میداند که جامعه ایران هدف کامل او را براورده نخواهد کرد، ولی این سناریو ها را به سناریو های دیگر وابسته نموده یا به جریانات واقعی و فرامرزی وصل میکند . 
مثلا پس از این ماجرا احتمالا مسایل مرزی و سیاسی داخلی که با وجود دولت کاملا سیاسی کار ، به راحتی قابل ایجاد هست ، را راه خواخد انداخت وآنچه که خود در نظر دارد از آب گل آلود صید خواهد نمود. 

عمده ترین صید هم همیشه عبارت است از شکاف انداختن میان رهبری و مسولان و مردم است. 

حالا یک سوال:
چرا در این نوع بازیها همیشه شروع قضیه و بازی با ورود یک گروه مذهبی یا اصولگرا آغاز می شود؟؟؟
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :